what going on?
137 Wyświetlenia
Toy Story 4Oglądaj online

Toy Story 4

Jun. 19, 2019 100 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 Ocena

Zwiastun

Reżyser

Josh Cooley
Reżyser

Obsada

Tom Hanks isWoody (voice)
Woody (voice)
Tim Allen isBuzz Lightyear (voice)
Buzz Lightyear (voice)
Annie Potts isBo Peep (voice)
Bo Peep (voice)
Tony Hale isForky (voice)
Forky (voice)
Keegan-Michael Key isDucky (voice)
Ducky (voice)
Madeleine McGraw isBonnie (voice)
Bonnie (voice)
Christina Hendricks isGabby Gabby (voice)
Gabby Gabby (voice)
Jordan Peele isBunny (voice)
Bunny (voice)
Keanu Reeves isDuke Caboom (voice)
Duke Caboom (voice)
Ally Maki isGiggle McDimples (voice)
Giggle McDimples (voice)

Opis

Toy Story 4 jest już dostępny online dla każdego!

Rok 2019 był bardzo bogaty w premiery filmów animowanych Disney’a. Nie dość, że w marcu otrzymaliśmy film Dumbo, w lipcu nową odsłonę Króla Lwa to pomiędzy tymi filmami postanowiono umieścić również premierę czwartej części Toy Story. Toy Story podobnie jak Król Lew dla osób urodzonych w latach 90. mógł być jednym z pierwszych filmów, które widzieli w kinie. Największym problemem był fakt, że dużo osób było już przywiązanych do tego, że seria Toy Story składa się z trzech filmów i niechętnie podchodzili do rozszerzenia tego uniwersum o kolejną część.

Toy Story 4 online

Jeżeli naprawdę trylogia Toy Story była w pełni udana i zrobiona tak, że każda kolejna odsłona była trochę lepsza od poprzedniej, to w takiej sytuacji istniało spore ryzyko, że czwarta część zburzy całą esencję serii. Po obejrzeniu całego filmu online mogę śmiało stwierdzić, że ta produkcja nie burzy esencji, ale faktycznie jest nieco inny od poprzednich odsłon.

O czym w takim razie opowiada Toy Story 4 ekino? Odniosłem wrażenie, że o kryzysie wieku średniego. Jeżeli pamiętacie wydarzenia z tej klasycznej trylogii to oczywiście zabawki, z którymi mieliśmy do czynienia, były zabawkami Andy’ego, który z każdym kolejnym filmem dorastał, aż w końcu przekazał je w inne ręce. Teraz wszystkie te zabawki są własnością Bonnie, która niedługo wybiera się do zerówki. Jako że jest to bardzo stresujący dla niej czas, Chudy postanawia, że będzie jej opiekunem i zadba o to, żeby czuła się jak najlepiej w nowym miejscu. Poniekąd wynika to z faktu, że bohater jest trochę odtrącany przez dziewczynkę i przestał być jej ulubioną zabawką.

Zobacz film Toy Story 4 online i przekonaj się, czy najnowsza wersja dorównuje kultowej animacji z 1995 roku

Tymczasem na horyzoncie pojawia się Sztuciek, który został wykonany własnoręcznie przez Bonnie z plastikowego widelca. Moim zdaniem to bardzo ciekawy zamysł, że mamy do czynienia z twórczością dziecka, którego dzieło w magiczny sposób ożywa. Tak naprawdę wystarczyło przykleić sztuczne oczy plastikowej łyżeczce i połączyć to z kawałkiem patyczka. W taki sposób otrzymaliśmy zupełnie nowego bohatera, który dopiero zaczyna się uczyć, że jest zabawką i ma konkretny cel swojego istnienia. Tym celem oczywiście jest przynoszenie jak największej radości dziecku.

Toy Story 4 cały film

Można to także odebrać jako pochwałę kreatywności – że to, co powstaje w umyśle dziecka ma po prostu sens. Trzeba przyznać, że to jest bardzo ciekawy motyw, który do tej pory nie występował w serii Toy Story. Bardzo nie spodobało mi się jednak to, co robi Chudy i reszta zabawek w stosunku do nowej zabawki. Bohaterowie chcą zrobić tak, aby nowa zabawka żyła zgodnie z ich zasadami.

Z drugiej strony motyw przemiany wewnętrznej tego bohatera dla dorosłych może być nieco niepokojący. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że dziecko zupełnie inaczej odbierze te elementy niż właśnie osoba dorosłą.

W pewnym sensie mamy tu także do czynienia z kinem drogi, dlatego że Chudy musi odnaleźć Sztucka i przyprowadzić go z powrotem do domu.

Toy Story 2019 to 100 minut rewelacyjnej zabawy dla całej rodziny!

Do pewnego momentu zastanawiałem się, w jakim kierunku twórcy chcą iść z tą historią i co dokładnie chcą przekazać widzom. Dobrze wiemy, że Pixar zawsze produkuje swoje filmy w taki sposób, żeby miały konkretny morał i były wartościowe zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia, czy ten film będzie bardziej wartościowy dla rodzica, czy jednak dla dziecka. Takie wrażenie można odnieść, jeśli weźmiemy pod uwagę historię Sztucka oraz przyjaciół pewnej lalki, którzy są dość przerażający.

Zresztą, gdy na ekranie pojawia się Bow, której nie było tak wiele w poprzedniej części, to szybko dowiadujemy się, że bohaterka jeździ postapokaliptycznym skunksem. Jakby tego było mało, to okazuje się, że Bow trzyma w nim swoje bronie, a w pewnym momencie nawet traci rękę. W efekcie te wszystkie elementy bardzo fajnie ze sobą zadziałały.

Film zdecydowanie nabiera większego tempa i konkretnego kierunku w chwili, gdy Chudy spotyka Bow, z którą rozstali się kilka lat wcześniej ze względu na zmianę właścicieli. Od tego momentu bohaterowie mają o wiele więcej wyborów niż na początku Toy Story 4 online.

Toy Story 4 w polskiej wersji językowej to jeden z najczęściej oglądanych filmów Disney’a

Ciekawe jest to, że mamy bardzo dużo nowych bohaterów. Jak chyba w każdej nowej odsłonie Toy Story pojawiają się zupełnie nowe postacie. Szczególnie dobrze moim zdaniem wypada wątek Gabi Gabi i wzruszył mnie dokładnie w taki sposób, w jaki do tej pory wzruszające było Toy Story. Z pewnością zakończenie wątku Chudego jest również wzruszające, ale to wzruszenie zupełnie innego rodzaju.

Oprócz Gabi Gabi otrzymaliśmy także postacie, które zostały wprowadzone tylko po to, aby wprowadzić trochę komizmu do tej bajki. Mówię tu oczywiście o pluszakach Kwaku i Króliku oraz motocykliście z Kanady – Duke Caboom.

Toy Story 4 Dubbing PL

Jeśli chodzi o tę trójkę bohaterów to szkoda, że nie miałem szansy na obejrzenie tego filmu w wersji z polskimi napisami i oryginalnymi głosami. Toy Story 4 napisy pl w wersji z polskim dubbingiem nie brzmi źle, ale oryginalne głosy stoją na wyższym poziomie i o wiele lepiej dopełniają cały film online.

W związku z tym, że mamy więcej nowych bohaterów to trochę bardziej po macoszemu traktuje się dotychczasowe zabawki. Tak naprawdę jest to bardziej historia Chudego i Bonnie, bo również Buzz Astral też jest zepchnięty na drugi plan.

Gdzie obejrzeć Toy Story 4 online z polskim dubbingiem?

Zwróciłem jeszcze uwagę na fakt, że dość dużo czasu poświęca się Bonnie i moim zdaniem ta dziewczynka w tym filmie dostała więcej swojego charakteru niż Andy przez trzy poprzednie odsłony.

W całym filmie Toy Story 4 online mamy naprawdę mocno zakreślony problem Bonnie. Dziewczynka musi mierzyć się, z tym że lada dzień pójdzie do zerówki i po raz pierwszy będzie bez opieki rodziców i bez towarzystwa swoich zabawek. Ten problem jest mocno podkreślany i wraca co chwilę.

Jeżeli chodzi o ten wątek, to jestem pod ogromnym wrażeniem, że mimo wszystko w filmie, który dotyczy zabawek, ich myśli i przeżyć udało się na tyle konkretnie zarysować Bonnie.

Toy Story 4 ekino

Moim zdaniem po części wynikło to z rozwoju technologi. W czasach, gdy powstawało pierwsze Toy Story, to nie pokazywało się Andy’ego tak dużo, dlatego że postacie ludzkie nie wyglądały wtedy dobrze. Dorosłych przeważnie pokazywano wyłącznie od pasa w dół.

Jeśli potraktujemy cały film Toy Story 4 online jako swojego rodzaju epilog do trzech poprzednich części, to wtedy to jak najbardziej zadziała.

Przez pierwszą połowę filmy tak naprawdę nie wiedziałem co myśleć o najnowszej odsłonie Toy Story. Mimo tego, że lubię bohaterów, a całość oglądało mi się nad wyraz dobrze, to nie poczułem niczego wyjątkowego. A tego pierwiastku wyjątkowości zazwyczaj oczekuje od filmów produkcji Pixara. W pewnym momencie ta produkcja wskakuje jednak na odpowiednie tory i uderza w rejony, których sam bym się nie spodziewał.

Bohaterowie filmu Toy Story 4

  • Bonnie
  • Chudy
  • Buzz Astral
  • Sztuciek
  • Pastereczka Bou
  • Pan Bulwa
  • Cienki
  • Gabi Gabi

Nie jest to wybitny film animowany, ale z pewnością się sprawdza i porównałbym go do filmu Naprzód. Najważniejsze, że nie psuje wcześniej powstałej trylogii, która była już taką zwartą opowieścią. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszych premierach to śledź na bieżąco VodFilmy!

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website