what going on?
Skazani na ShawshankOglądaj online

Skazani na Shawshank

Przyjaźń, troska i walka. Wartości, które są niezbędne, aby przetrwać w więzieniu. Sep. 23, 1994 144 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 Ocena

Zwiastun

Reżyser

Obsada

Tim Robbins isAndy Dufresne
Andy Dufresne
Morgan Freeman isEllis Boyd "
Ellis Boyd "
Bob Gunton isWarden Samuel Norton
Warden Samuel Norton
Clancy Brown isCaptain Byron T. Hadley
Captain Byron T. Hadley
Mark Rolston isBogs Diamond
Bogs Diamond
James Whitmore isBrooks Hatlen
Brooks Hatlen

Opis

Skazani Na Shawshank to prawdziwa klasyka kina, już teraz dostępna do obejrzenia za darmo

Skazani na Shawshank online

Każdy fan dziesiątej muzy powinien obejrzeć Skazanych na Shawshank chociaż raz. Na szczęście teraz to bardzo łatwe! Zarezerwuj więc sobie czas i obejrzyj film Skazani na Shawshank online! Wcześniej jednak zapoznaj się z całą genezą tego obrazu.

Stephen King to autor niezwykły i doceniany na całym świecie. Jego powieści i nowele są od lat chętnie przenoszone na ekran. Nie inaczej było z opowiadaniem “Rita Hayworth and Shawshank Redemption“, opublikowanym po raz pierwszy w zbiorze “Cztery pory roku”. Historia bankiera Andy’ego Dufresne na stałe odmieniła historię kina, stając się jednym z najwyżej ocenianych tytułów w całej historii kinematografii. Czemu Skazani na Shawshank zawdzięczają ten status?

Zapoznaj się z bohaterami Skazanych na Shawshank zanim obejrzysz cały film online

Bankier Andy Dufresne zostaje skazany na dwa dożywocia za zamordowanie swojej żony i jej kochanka i wysłany do więzienia Shawshank. Zaprzyjaźnia się tam z Redem, a znajomość ta przemienia się w jedną z najbardziej znanych przyjaźni wśród filmowych bohaterów.

Skazani na Shawshank 1994 cda

Początki Andy’ego w więzieniu są bardzo trudne, a jego wykorzystywanie i znęcanie się nad nim kończy się dopiero kilka lat po jego przyjeździe do Shawshank, kiedy okazuje się, że Dufresne może być bardzo pomocny w różnych kwestiach związanych z podatkami i pieniędzmi.

“Kariera” bankiera rozwija się, a ten zaczyna mieć w więzieniu coraz większą władzę. Nieoczekiwanie jego uporządkowane życie burzy informacja, że pewien pozostający na wolności przestępca przyznał się do czynu, za który Andy odsiaduje karę. Dufresne jest jednak zbyt cenny dla naczelnika więzienia, by ten pozwolił na ponowne rozpatrzenie jego sprawy. Żądny zemsty Andy nie chce jednak odsiadywać wyroku, za kogoś innego, postanawia więc uciec. Jego wiedza bankowa i przekręty finansowe, które wykonywał dla dyrektora Shawshank pozwalają mu na pobranie z kont bankowych prawie 400 tysięcy dolarów (na chwilę obecną byłoby to około 3 miliony), które zamierza wykorzystać na rozpoczęcie nowego życia poza murami więzienia.

Po ucieczce z więzienia Andy’ego, Red wciąż nie wierzy w zwolnienie warunkowe, jednak pewnego dnia otrzymuje szansę na wyjście na wolność i nowe życie. Jaką umowę zawarli ze sobą przyjaciele? O co poprosił Reda Andy? Czy ci dwaj jeszcze kiedyś się spotkają? Skazani na Shawshank lektor pl to opcja, która pozwoli Ci odpowiedzieć na wszystkie te pytania!

Dlaczego Skazani na Shawshank są wciąż tak wysoko oceniani przez krytyków i recenzentów?

Box office Skazanych na Shawshank było niemalże porażką, podobnie jak rozdanie Oscarów, do których w kilku kategoriach obraz ten był nominowany. Początek dość nieszczególny, a jednak to właśnie ekranizacja powieści Kinga uznawana jest za jeden z najlepszych obrazów, jakie kiedykolwiek powstały. Zanim obejrzysz film Skazani na Shawshank za darmo, zastanówmy się, z czego to wynika.

Skazani na Shawshank zalukaj

Mona Lisa jest tylko jedna, podobnie jak Stephen King. Mimo jednak tego jak dobrze pisze ten autor, tylko nieliczne z filmowych wersji jego prozy dorównują literackiemu oryginałowi. Skazani na Shawshank to właśnie taki film. Powieści i opowiadania Kinga mają swój klimat, który jest bardzo trudny do przeniesienia na ekran. Skazani na Shawshank są jednak dużo bardziej przyziemni, dzięki czemu widzowi łatwiej utożsamić się z postaciami, które oglądają na ekranie.

Wiele dialogów z filmu jest ikonicznych. Włączając film Skazani na Shawshank lektor online na pewno będziesz się zastanawiał, gdzie już wcześniej słyszałeś niektóre zdania oraz skąd znasz pewne motywy. Ikoniczne są jednak także role Morgana Freemana i Tima Robbinsa. Byli oni w stanie stworzyć na ekranie subtelny duet, który mówi bardzo dużo, niekoniecznie używając zbyt wielu słów. I to dzięki temu nie będziesz mógł oderwać się od ekranu, a cała twoja energia zostanie przeznaczona na oczekiwanie w napięciu i kibicowanie przygodom Andy’ego.

Skazani na Shawshank to jedna z nielicznych wizyt w więzieniu, które będziesz dobrze wspominał

Skazani na Shawshank to znakomicie opowiedziana historia z głębią ukrytą w fabule i bohaterach, przepełniona symboliką i niesamowitą wyobraźnią. Dzieło to dostarcza wielu inspiracji i przypomina o prawdach, o których często zdarza się nam zapomnieć. Dlatego też opcja Skazani na Shawshank film online jest tak doceniana przez widzów. Każda wizyta u Andy’ego i Reda pozwala im bowiem przypomnieć sobie o tym, co w życiu ważne.

Praktycznie cała akcja filmu toczy się w murach więzienia i może wydawać się to nudne i nijakie. Nic bardziej mylnego! Shawshank to bowiem osobny mały świat, organizm, który funkcjonuje na określonych zasadach. Co się jednak stanie, kiedy ktoś taki jak Andy odkryje swoje możliwości i zacznie być doceniany?

Niewiele obrazów jest tak dobrych jak właśnie Skazani na Shawshank (no może Misja Greyhound), niewiele pozostawia w człowieku aż tak głęboki ślad. A wszystko to przez to, że jest to jeden z niewielu filmów, który potrafi jednocześnie bawić, wzruszać i wywoływać ciarki na plecach. Na szczęście teraz opcja Skazani na Shawshank cały film to nie tylko możliwość, ale coś, co po prostu masz pod ręką.

Włącz wersję online Skazanych na Shawshank i poznaj do końca historię Andy’ego!

Tylko kilka kliknięć dzieli cię od tego, by przekonać się jak kończy się historia Andy’ego i Reda. Czy jesteś gotowy na to, by się wzruszyć? Jeśli tak włącz wersję online Skazanych na Shawshank i obejrzyj ten film całkowicie za darmo!

Wchodząc w mury tego więzienia, spędzisz tam tylko nieco ponad 2 godziny. Jednak pewne uczucia będą ci towarzyszyć być może już na zawsze.

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website