what going on?
Ralph Demolka w internecieOglądaj online

Ralph Demolka w internecie

Nov. 20, 2018 98 Min.
Twoja ocena: 0
10 2 Ocen

Zwiastun

Reżyser

Rich Moore
Reżyser

Obsada

John C. Reilly isRalph (voice)
Ralph (voice)
Sarah Silverman isVanellope (voice)
Vanellope (voice)
Gal Gadot isShank (voice)
Shank (voice)
Taraji P. Henson isYesss (voice)
Yesss (voice)
Jack McBrayer isFelix (voice)
Felix (voice)
Jane Lynch isCalhoun (voice)
Calhoun (voice)
Alan Tudyk isKnowsMore (voice)
KnowsMore (voice)
Alfred Molina isDouble Dan / Little Dan (voice)
Double Dan / Little Dan (voice)
Bill Hader isJ.P. Spamley (uncredited voice)
J.P. Spamley (uncredited voice)

Opis

Ralph Demolka w internecie już jest dostępy online i to za darmo!

Pierwszą odsłonę filmu Ralph Demolka obejrzałem stosunkowo niedawno i zdecydowanie przypadł mi do gustu. W takim razie jak wypada film Ralph Demolka w internecie na tle poprzedniej części?

Ralph Demolka 2 zalukaj

Jeśli oglądałeś pierwszą produkcję tej serii, to wiesz już, że Ralph oraz Wandelopa są postaciami z gier zainstalowanych na automatach, które w tajemniczy sposób ożyły. Poniekąd przypomina to nieco Toy Story 4, z tym że tutaj mamy bohaterów z gier, a nie zabawki.

W produkcji Ralph Demolka 2 nasi bohaterowie przyzwyczaili się do prowadzonego trybu życia i popadli w rutynę. Ralph jest zadowolony ze swojego życia i z tego, czym się zajmuje. Sytuacja wygląda jednak zgoła inaczej u Wandelopy. Bohaterka zdecydowanie pragnie czegoś więcej od życia, a możliwość poruszania się tylko po trzech poziomach ją nie satysfakcjonuje.

Gdzie można obejrzeć cały film Ralph Demolka w internecie po polsku a do tego online?

Przede wszystkim cały film Ralph Demolka w internecie opowiada o wpływie ambicji głównych bohaterów oraz czasu na ich przyjaźń. Gra, w której zamknięta była Wandelopa, ulega uszkodzeniu, przez co bohaterka traci swój dom. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności w międzyczasie w salonie gier zostaje podpięty internet, który daje mnóstwo możliwości, także dla twórców filmu. Dzięki wykorzystaniu elementu internetu producenci są w stanie pokazań nam kolejny niesamowicie kreatywny świat z mnóstwem nawiązań.

Disney i Pixar już dawno przyzwyczaili nas do tego, że światy, które tworzą, są bardzo pomysłowe. Tak samo sytuacja wygląda w filmie Ralph Demolka w internecie, choć po pewnym czasie do tego wszystkiego wkrada się rutyna.

Przed premierą tego filmu pojawiały się obawy dotyczące tego, że może on powtórzyć wszystkie wady filmu “Emotki. Film”. Wiele osób powoływało się na tamten film już po obejrzeniu samego zwiastuna nowego Ralpha.

Dla niektórych to, że mamy naprawdę dużo rzeczywistych marek, faktycznie może być problemem. Jednak wchodzimy do internetu i siłą rzeczy te elementy z życia codziennego muszą się znaleźć.  W taki sposób na ekranie możemy zobaczyć sklep Ebay. W bajcie jest jedną z największych marek i ma spory wpływ na przebieg wydarzeń.

Czy Ralph Demolka 2 jest w ogóle warty Twojego czasu?

Osobiście nie miałem problemu z mnogością marek, bo wiedziałem, że musi to tak wyglądać, żeby widz uwierzył w świat przedstawiony. Dziwne by było to, gdybyśmy co krok mieli zamienniki tego, co znamy z internetu. Te wszystkie nawiązania do tego, jak nasz świat wygląda obecnie, są całkiem urocze.

Twitter wygląda naprawdę super i został przedstawiony jako ćwierkające ptaszki wrzucające tweety. W filmie Ralph Demolka 2 możemy zobaczyć również mężczyzn chodzących po ulicach, którzy są odpowiednikiem internetowych pop-upów. Możemy znaleźć również mężczyznę prowadzącego mały zakład, który jest wyszukiwarką internetową i cierpi na autouzupełnianie.

Ralph Demolka w internecie online pl

To są bardzo kreatywne rzeczy i cieszę się, że twórcy mogli pobawić się tym konceptem. Disney w bardzo pomysłowy sposób żartuje sobie ze swoich własnych schematów w świecie “Oh my Disney”. Tam wszystko jest pokazane w sposób idealny a w szczególności, gdy poznajemy księżniczki, a one opowiadają o problemach ze schematami, jakie pojawiają się w ich filmach i w ich historiach.

Tutaj mam mały zgrzyt z tym filmem bo z jednej strony jest autoironiczny a z drugiej strony czasem bywa to cyniczne. Mamy jednak do czynienia ze światem Disney’a i z markami, które Disney zdążył wykupić a z drugiej strony w bajce możemy usłyszeć piosenkę, która dotyczy spalin i krwi. Zastanawiam się więc do kogo tak naprawdę jest skierowany cały film Ralph Demolka w internecie i czy małe dzieci mają szansę odnaleźć się w tym świecie.

Właśnie to jest moim największym problemem z tym filmem, że nie wiem dla kogo do końca on jest. Z jednej strony morał płynący z tego filmu jest jak najbardziej wartościowy, z drugiej strony pewne elementy pokazywane są raczej dla dorosłych i wolałbym, żeby moje dzieci nie zapoznawały się z tym w taki sposób.

Dlaczego warto obejrzeć drugą część Ralpha Demolki?

W filmie Ralph Demolka w internecie online zaskoczył mnie pomysł na to, jak bohaterowie muszą sobie poradzić ze swoim problemem, czyli odzyskaniem kierownicy do automatu, aby urządzenie mogło zostać w salonie, a Wandelopa dalej mogła tam dalej przebywać.

Bohaterowie w pewnym momencie decydują się na to, żeby zarobić ogromną sumę pieniędzy w internecie, nagrywając głupie filmiki czy wyzwania. Pominę już fakt, że pierwszym pomysłem na zarobienie była kradzież. Na szczęście dość szybko ten pomysł zostaje zamieciony pod dywan i pojawiają się inne pomysły, jak można dojść do tych pieniędzy. Szkoda, że brakuje podsumowania, w którym byłoby jasne powiedziane, że zarabianie kradnąc, nie jest w porządku.

Kolejnym problemem w mojej ocenie jest rozstrzał tonalny, klimatyczny scenariusza. Z jednej strony widzimy fajnych bohaterów, kolorowy świat, satyrę internetu, a z drugiej strony, gdy wchodzimy do slumsów i darknetu, to mamy do czynienia z niezbyt przyjemnymi mężczyznami. W tym drugim świecie jest dość mrocznie i wydaje mi się, że to może być zdecydowanie za dużo dla małych dzieci.

Ralph Demolka w internecie to cały film po polsku za darmo

W pewnym momencie tempo filmu Ralph Demolka 2 online się osłabia i widzimy wiele scen, które są tylko po to, aby wydłużyć film. Być może te sceny będą fajne dla dzieci, które będą mogły się z tego śmiać, ale dla dorosłych niekoniecznie. Z tego powodu uważam, że film jest przynajmniej 17 minut za długi.

Ralph Demolka 2 cały film

Na początku mamy bardzo dynamiczną akcję, następie wyciszenie, które ma służyć przemyśleniu pewnych spraw, ale nagle są pokazywane tam sceny, które w mojej ocenie nie służą absolutnie niczemu.

Morał wygląda trochę tak, jakby był wciśnięty na siłę i nie wynika naturalnie z przedstawionej historii. Przez sporą część filmu nie zajmujemy się tym, co czuje Wandelopa. Dopiero na pewnym etapie filmu bohaterka zyskuje świadomość, że goni za czymś, co niekoniecznie będzie dla niej najlepsze i że chce czegoś więcej od życia. Ta sytuacja była dla mnie trochę problemem, bo nie wynika naturalnie z przebiegu fabuły, tylko wyskakuje nagle. I dopiero z tym problemem wiążą się kolejne wątki w trzecim akcie filmu.

Cały film Ralph Demolka w internecie może być obejrzany online

Film Ralph Demolka w internecie online pl ma swoje problemy, ale w gruncie rzeczy nie jest zły. W mojej ocenie jego problemem jest to, że nie do końca wie, w jaki sposób opowiedzieć tę konkretną historią. Jednak jeśli chodzi o relację pomiędzy Ralphem a Wandelopą, to naprawdę nie ma się do czego przyczepić.

W polskiej wersji językowej głosu użyczyli:

  • Ralph Demolka – Olaf Lubaszenko
  • Wandelopa von Cuks – Jolanta Fraszyńska
  • Shank – Karzatyna Dąbrowska
  • Yesss – Anna Gorajska

Nie można także przyczepić się o sprawy techniczne jak np. wygląd animacji, bo jest naprawdę przepiękna, płynna i szczegółowa. I choćby z tego powodu warto obejrzeć ten film.

Pozostaje tylko kwestia tego, czy oglądać tę bajkę z dzieckiem, czy nie. Jednak to już zależy od was. Dokładniej chodzi o to, ile przekazujecie swojemu dziecku o rzeczach, które mają miejsce w internecie. Twórcy powinni bardziej wyeksponować ważne, a nie modne elementy.