what going on?
3K Wyświetlenia
Psy 3: W imię zasadOglądaj online

Psy 3: W imię zasad

Jan. 17, 2020
Twoja ocena: 10
6.4 5 Ocen

Zwiastun

Reżyser

Obsada

Bogusław Linda isFranz Maurer
Franz Maurer
Cezary Pazura isPodporucznik Waldemar Morawiec "
Podporucznik Waldemar Morawiec "
Jan Frycz isPanicz
Panicz

Opis

Psy 3 W imię zasad to świetny film, który jest już dostępny online!

Premiera filmu Psy 3 W imię zasad odbyła się online 17 stycznia 2020 roku. Czy Psy 3, który jest dostępny za darmo zostanie kiedyś kultowym filmem tak, jak Psy 2?
Dawno, dawno temu, kiedy zrodziła się nowa nadzieja. Nadzieja na lepszą Polską — lepszą przyszłość i lepsze życie. Bezczelne i śmiejące się z nowej władzy tytułowe Psy. Psy, które niszczyły etos i starały się odbrązowić figurę SB-ka. W 1992 roku film PSY w reżyserii Władysława Pasikowskiego wzbudził naprawdę wiele krzyków i kontrowersji. Jak dziś odebrałbym tamte PSY?
Ciężko mi powiedzieć, bo dawno nie oglądałem tego filmu, ale kultowe teksty czy sceny pamiętam po dziś dzień.

Świetnego i emocjonującego klimatu dodawała wspaniała muzyka Michała Lorenca. Później nastał czas na drugą część Psy cały film online. To już było zupełnie inne kino. Według mnie było w nim z byt wiele efektów przypominających kino rodem z Hollywood. Pod względem fabuły równie było o wiele słabiej. Powrót psów w trzeciej odsłonie i tytułem “Psy 3 W imię zasad zalukaj” znów wzbudziło wiele kontrowersji. Pytanie tylko, czy powrócili w imię zasad, czy jednak w imię kasy? Czy komentują jakoś naszą rzeczywistość? Czy też są tylko krwawą gangsterską rozwałką? Powiem Wam, że ten film naprawdę jest niezły i zdecydowanie nie był to skok na kasę tak jak w przypadku całego filmu online Polityka Patryka Vegi. Właściwie zaczynamy od końca drugiej części Psów, czyli Franca, który przebywa tuż nad morzem.

Czy można obejrzeć Psy 3: W imię zasad online i to za darmo?

Następna scena to Franc, który wychodzi z więzienia. Pod bramami więzienia czego na niego rosyjska niespodzianka. Franca Maulera ścigają grzechy sprzed 25 lat. Sam Franc szuka przyjaciół, z tym że niewielu już zostało. Jeśli traktujemy film Psy 3 zalukaj jako film kultowy, taki który ustanowił pewne standardy i który trzymał się blisko naszej rzeczywistości. Teraz tak już trochę nie jest. To po prostu jest film gatunkowy. Franz Mauler (Bogusław Linda) odsiedział swoje w więzieniu, bo zamieniono mu dożywocie na krótszy wyrok.  W każdym razie jest wolny. Wyszedł i jak bardzo wielu więźniów nie bardzo ma co zrobić. Minęło ćwierć wieku.

Świat się zmienił. Bohater wypadł ze wszystkich systemów. Brakuje mu znajomych, do których mógłby się odezwać. Ich nie mam… Ci, którzy jeszcze żyją, wypadali z systemu. Są na emeryturze i niczym się nie zajmują. Czy cały film Psy 3: W imię zasad online opowiada o starych ludziach? Tak i ten film mógł nawet stać się polskim Irlandczykiem. Nie lubimy starości ani jej klimatu.

Ewidentnie widać, że Władysław Pasikowski krzyżuje dwa wątki a tak właściwie to dwa śledztwa – nowe, czyli Dorociński i sprawa korupcji oraz stare – Franc Mauler i jego śledztwa. W pewnym momencie te dwa wątki się łączą. Nikt nie chce przytulić starego psa… Jest tutaj znakomita scena na balkonie, kiedy Mauler siedzi razem z Morawcem i mówi: “Nikogo już nie obchodzimy”. To prawda. Psy muszą odejść. Pasikowski właściwie nie dotyka polityki. Skupia się bardziej na sprawach osobistych, wyrównaniu krzywd i zemście.

Moim zdaniem cały film Psy 3 w opcji online to świetne rozwiązanie!

Psy są tutaj nostalgiczne, dźwięk trąbki Michała Lorenca niesamowicie porusza. Jest tutaj wiele wejść, które będą łapały za gardło. Walka w imię zasad to już trudna spraw, a nowa krew nie potrafi jeszcze rozpoznać, co jest białe, a co-czarne. Pasikowski ładnie to wszystko miesza i daje nam naprawdę emocjonujący film. Bliżej mu jednak do sensacji, kryminału i gangsterski niż do obrazów politycznych klimatów z pierwszych psów. Klimat trzyma najstarszy z naszych Psów – Bogusław Linda. Także Cezary Pazura udowadnia, że potrafi być znakomitym aktorem. A do tego młoda krew – Marcin Dorociński. Czy to nowy pies? Mam wrażenie, że parę razy reżyser trochę poszedł na skróty, zbyt łatwo przychodzi nam rozwiązanie zagadki, zbyt szybko niektóre wątki się rozwiązują.

Mam wrażenie trochę jakby były dwa finały w tym filmie. Jeden z nich niekończenie potrzebny. A ten drugi owszem bardzo. Cóż, w dalszym ciągu uważam, że ten Psy 3 online za darmo to kawał dobrej roboty. Na pewno ogłada się to z bardzo dużą nostalgią, szczególnie dla tych, którzy się wychowali na tamtych filmach. Na tych tekstach i scenach myślę, że też swoje dostaną. Muzyka jest po prostu cudowna, ten dźwięk niejednokrotnie złapał mnie za gardło. Ja uważam, że ten film dalej ma w sobie ogromną siłę, głównie dzięki starym bohaterom. Nie ma powrotu do legendy, ale na szczęście stary psy dalej potrafią gryźć.

(9) komentarze

 • Magda 22 stycznia, 2020 Odpowiedz

  Film naprawdę świetny. Przypominają mi się lata dzieciństwa…

 • Seba 22 stycznia, 2020 Odpowiedz

  Polecam. Pasikowski to wiadomo że dobry film

 • Tomasz oraz Ania 24 stycznia, 2020 Odpowiedz

  Świetne kino. Aż przypominają nam się lata dzieciństwa 😀 Polecamy!

 • Pawel 1 marca, 2020 Odpowiedz

  Film rozczarowuje tylko tych, ktorzy spodziewali sie spotkania z Franzem, Wolfem i Nowym takimi, jakich pozostawiamy w zakonczeniu drugiego epizodu. A to niestety niewykonalne, nielogiczne i szans na to nie ma. Psy 3 to film o ludziach, ktorzy stanowia relikt poprzedniej epoki i poorzedniego ustroju. To film o wypalonych starcach, ktorzy istotnie “nikogo juz nie obchodza”. Ostatnim manifestem owych reliktow jest zemsta i wymierzenie sprawiedliwosci. Zarowno Franz jak i Nowy czynia to z pelna swiadomoscia, ze nie uda im sie wyjsc z finalowej awantury w jednym kawalku. I cos w glebi mojej analitycznej duszy kinomaniaka podpowiada, ze na wyjscie calo z ostatecznej rozgrywki ani Franz ani Nowy nie mieli zadnej nadzieji.

 • Monika 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Moim zdaniem film naprawdę rewelacyjny. Fajnie mi się go oglądało i klimat jest świetny. Polecam

 • Magdalena 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Polecam! Świetne kino!

 • Krystian 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Klasyka gatunku

 • Anita 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Film naprawdę fajny. Realizacja stoi na naprawdę wysokim poziomie.

 • sss 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Rewelacja

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website