what going on?
8K Wyświetlenia
ProcederOglądaj online

Proceder

Nov. 29, 2019 137 Min.
Twoja ocena: 10
8.1 16 Ocen

Zwiastun

Opis

Dostępny online Proceder z 2019 roku to obowiązkowa pozycja dla każdego fana polskiego rapu

Tomasz Chada to jedno z ważniejszych nazwisk polskiej sceny hip hopowej. Jego życie, choć krótkie, doskonale nadawało się na scenariusz. Tak właśnie powstał Proceder. Jesteś fanem rapu? Jeśli tak, to obraz ten jest dla ciebie pozycją obowiązkową. Obejrzyj Proceder online i poznaj Chadę lepiej! Tylko kilka kliknięć dzieli cię od rozpoczęcia seansu!

Proceder online

Chada był zwykłym chłopakiem z osiedla z poetycką duszą, w którego życiu niezwykle ważna była muzyka. Rozpoczął karierę już jako kilkunastolatek, nagrywając utwór “W-WA miasto stołeczne”. Sukcesy przyszły bardzo szybko, a młody Tomasz związał się z grupą Molesta Ewenement. Jego kariera muzyczna nie zwolniła nawet wtedy, kiedy odbywał karę więzienia. 14 marca 2018 raper wyskoczył jednak z okna i z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala w Mysłowicach. Dzień później odwołano jego trasę koncertową “Recydywista Tour”, a niedługo później Chada został przewieziony do szpitala psychiatrycznego w Rybniku, w którym zmarł na izbie przyjęć w trakcie badań.

Proceder to twoja szansa byś poznał Chadę lepiej, więc użyj opcji dostępu online, żeby obejrzeć jego biografię!

Proceder pokazuje, kim Chada był dla hip hopu oraz czym dla niego był rap

To nazwisko zna każdy słuchający hip hopu w Polsce. Chada był bowiem jedną z najważniejszych postaci polskiego rapu ulicznego ostatnich dwóch dekad, sprzedając kilkadziesiąt tysięcy płyt i zapisując na koncie historii tego gatunku kilka ważnych kart. Nie ma jednak co ukrywać, że jeśli miałby na drugie imię “kłopoty” to na pewno nikt by się temu nie dziwił. Dzięki temu jego życie nie musiało być nawet upiększane, by doskonale nadawać się na film.

Proceder cały film

Za produkcję Procederu zabrano się bardzo szybko po śmierci Chady, co mogło być gwoździem do trumny dla tej biografii, jednak na szczęście ten pozorny pośpiech nie odbił się na jakości obrazu. Choć film jest długi i trwa ponad 2 godziny, oglądając go nie ma się poczucia straconego czasu. Proceder jest dostępny w całości online i jako widz dostajesz gwarancję, że nie będziesz chciał odejść od ekranu przed końcem seansu.

To muzyczny film biograficzny, ale wpleciono w niego także inne podgatunki, co dodaje mu kolorytu. Ze względu na Chadę to bowiem także trochę film gangsterski i odrobinę dokument. Jest to jednak przede wszystkim film o tym, kim Chada był dla polskiego rapu i czym rap był dla Chady. Czy zatem raper był postacią tragiczną? Na pewno wiele razy chciał wyjść na prostą i wiele razy próbował. Coś jednak wciąż ściągało mu na głowę kłopoty, a kłody jakby znikąd pojawiały się pod nogami. Filmowy Chada to na pewno bohater z trudnym charakterem i wrażliwością dziecka chcącego widzieć świat pięknym, a do tego jeszcze utalentowany złodziej samochodów, diler oraz playboy, który potrafił uwieść każdą kobietę. W zasadzie o tym właśnie mówiła jego muzyka, więc jest tu zachowana zależność przyczynowo-skutkowa. Bo charyzma jest czymś, czemu raperowi nie można odmówić – i to niezależnie od tego, czy siedział w więzieniu, czy stał na scenie.

Czy zatem warto włączyć Proceder online i faktycznie poznać Chadę lepiej?

Reżyser Michał Węgrzyn nie miał prostego zadania, robiąc film o Chadzie. Być może dlatego w Procederze nie wykuwa pomnika dla fanów rapera, ale nie robi też nic, by utaplać go w błocie, które nadawałoby się do tabloidów czy na portale plotkarskie. Struktura narracyjna co jakiś czas ulega zaburzeniom, ale zabieg ten nie wprowadza bałaganu, nawet więcej – doskonale odzwierciedla to naturę gniewnego, rebelianckiego hip hopu przełomu wieków.

Film o Chadzie bez muzyki Chady oczywiście nie mógłby istnieć, a tej jest tam sporo. Kawałki rapera narzucają rytm i doskonale kleją się z fabułą, będąc jej świetnym dopełnieniem.

A jaki jest sam Chada? Wyrazisty i niczym bomba z opóźnionym zapłonem, dosłownie pożera widza z ekranu. Skrywa ból za szelmowskim uśmiechem i pełen jest sprzecznych emocji od bezbrzeżnej rozpaczy przez eksplodującą agresję po napędzaną kompleksami determinację.

Chcesz się o tym wszystkim przekonać na własnej skórze? Proceder za darmo to zatem opcja dla ciebie!

Włącz Proceder i obejrzyj cały film bez płacenia

Uliczny styl i wściekły temperament Procederu nadają mu prawdziwego smaczku. W kawałku “Chada puszcza w miasto solo” z debiutanckiej płyty Chada nawija, że kocha “to życie, ryzyko i ulice, gdzie czarne myśli mają odbicie w praktyce”. I właśnie te wersy najlepiej opisują styl, jaki ma cały film. Czy jest to zatem tytuł tylko dla fanów rapu? Absolutnie nie! Tym bardziej teraz, kiedy opcja Proceder cały film jest dostępna za darmo dla każdego!

By skorzystać z rozwiązania nazywanego Proceder film online, wystarczy ci jedynie ekran do oglądania i dostęp do internetu. Zaledwie kilka kliknięć dzieli cię od muzyczno-wizualnej uczty jaką jest ta biografia. Na co więc czekasz? Po prostu ją obejrzyj! I nieważne, czy zrobisz to z miłości do rapu, czy po prostu z czystej ciekawości – Proceder to bowiem także dobrze pokazany społeczno ekonomiczny kontekst transformacji, jaka zaszła w Polsce w ostatnich dwudziestu latach. Jest to jednak przede wszystkim opowieść o chęci zmiany i podświadomej niemożności wyrwania się z nizin, które są zakorzenione w człowieku tak głęboko , że nawet bycie numerem jeden na listach przebojów tego nie zmieni.

Czy Chada musiał skończyć tak jak skończył? Film nie odpowiada na to pytanie. Pokazuje jednak dobitnie, że raper zrobił absolutnie wszystko, że znalazł się tam, gdzie skończyła się jego historia.

Komentarze (36)

Zaloguj się, aby dodać komentarz!

Załaduj więcej komentarzy... (26)