what going on?
786 Wyświetlenia
PolitykaOglądaj online

Polityka

Sep. 06, 2019 135 Min.
Twoja ocena: 0
5.7 3 Ocen

Zwiastun

Reżyser

Patryk Vega
Reżyser

Obsada

Iwona Bielska isKrystyna Pawlowicz
Krystyna Pawlowicz
Marcin Bosak isMateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki
Janusz Chabior isAntoni Macierewicz
Antoni Macierewicz
Andrzej Grabowski isJaroslaw Kaczynski
Jaroslaw Kaczynski
Ewa Kasprzyk isBeata Szydlo
Beata Szydlo
Antoni Królikowski isBartlomiej Misiewicz
Bartlomiej Misiewicz

Opis

Gdzie obejrzeć film Polityka Patryka Vegi?

Polityka film online to produkcja, której celem jest poruszenie tematu bliskiemu każdemu Polakowi, więc spodziewamy się wielu dyskusji na ten temat. Pytanie, czy jest w ogóle, o czym dyskutować w tym wypadku? Niestety niespecjalnie. Polityka jest dokładnie tym samym, do czego nas Patryk Vega przyzwyczaił, czyli zlepkiem skeczowych scenek, które zahaczają o najgłośniejsze afery polityków oraz głośnych polityków, którzy stali się twarzami memów. W sumie ten film jest jednym wielkim memem, ale zrobionym bardzo na poważnie.

Patryk Vega wcześniej próbował wnieść jakąś fabułę w swoje filmy. Fabuła tutaj po prostu nie istnieje. Producent podzielił cały film na sześć etapów. Każdy z tych etapów dotyczy innej postaci. Wszyscy znamy te historie. Te, które były zabawne, w rzeczywistości były zabawniejsze. Te, które były przerażające w rzeczywistości były bardziej skłaniające do refleksji niż to, co się dzieje w tym filmie.

Polityka cały film online

Patryk Vega postanowił posłużyć się ogromnym przerysowaniem charakterów postaci. Jednak na końcu filmu pojawia się informacja, że wszystkie postacie są jedynie inspirowane politykami. To jest taki zabieg, aby przypadkiem w stronę reżysera nie poleciały żadne pozwy. Film ten ciężko potraktować na poważnie, ponieważ wszystko bardzo jest przesunięte do granicy absurdu. On w pewnym momencie wpada na tory, że głośni konkretne prawdy.

Film Polityka, który jest dostępny online, to klasyczna produkcja Patryka Vegi

Mam wrażenie, że Patryk Vega jest bardzo przeświadczony o tym, że jego film Polityka online CDA dociera do milionów polaków. Wskazuje na to fakt, że faktycznie chciałby być głosicielem prawdy tak jakby pokazywał rzeczy, o których absolutnie nikt nie wiedział. Jeśli chodzi o obserwacje, błyskotliwość to ten aspekt skończył już bardzo dawno temu. Widać, że Vega chciałby być Smarzowskim. Z tym że u Smarzowskiego każdy bohater ma swoją historię.

Smarzowski zawsze pisał bohaterów z krwi i kości. Tutaj to są tylko karykatury. Zdecydowanie widać tutaj brak pewnego zmysłu u Vegi, wrażliwości, a nawet empatii, która powodowałaby, że jego postacie będą czymś więcej niż kukiełkami, które mają przedstawiać pewne rzeczy. Cały tekst składa się tutaj z historii, które wszyscy widzieliśmy i słyszeliście oraz z żartów, które były wszystkim znane już 20 lat temu.

Mimo wszystkich prób, zabiegów stworzenia czegoś humorystycznego i refleksyjnego no to wszystko się tutaj rozłazi w szwach. Jedyne co moim zdaniem udaje się w tym filmie to segment z prezesem, czyli postacią inspirowaną Jarosławem Kaczyńskim. Kaczyńskiego o dziwo udało się pokazać w bardziej ludzkiej strony. Maciej Stuhr jako bohater wykreował bardzo ciekawą relajc, która moim zdaniem ma potencjał. Miałem wrażenie, że jakby na tym oprzeć koncept Polityka film Zalukaj to być może poznalibyśmy tego bohatera od ludzkiej strony i pokazać, z czego wynikają te błędy.

Jakie są dobre elementy tej produkcji i czy w ogóle jakieś ma?

Czuć lekki swąd kabaretu, jednak Grabowski gra w taki sposób…. Ogrywa ją moim zdaniem całkiem nieźle. Te wszystkie gesty i grymasy zgrywają się z rzeczywistością. Przede wszystkim nie widziałem w tym filmie Grabowskiego. Charaktery pozostałych bohaterów są bardzo przerysowane. Królikowski starał się, chociaż jego rola była strasznie przeszarżowana. Aczkolwiek Patryk mógł wziąć do tej roli kogoś bardziej przypominającego granego bohatera.

Charakteryzacja bardziej przypomina skecze niż faktyczną charakteryzację, żebyśmy mogli w te postacie uwierzyć. Nie do końca była również jasna konwencja filmu Polityka online. Niektórzy grali przesadnie, przerysowanie, kabaretowo a inni na poważnie jak na przykład Grabowski. Sporym problemem w tym filmie jest również muzyka, która bardzo mocna dyktuje nastrój. O ile w zwiastunach piosenki były bardziej skoczne, tak później ta muzyka robi się coraz bardziej dramatyczna.

To nie jest jednak próba podjęcia dialogu, ale wytykanie palcami. Wchodzą postacie, które są uosobieniem idei przeciwko polityce, która est skorumpowana. W momencie, gdy przechodzi ten humor, wydawać by się mogło, że teraz coś się wydarzy. No niestety, my nic nie wyciągałem, reżyser nic nie wyciągnął (poza hajsem) i aktorzy chyba też poza hajsem nic nie wyciągnęli.

Moja opinia o całym filmie Polityka w reżyserii Patryka Vegi

Jedynym pozytywem ostatnich filmów Vegi jest taki, że daje tym dobrym aktorem zarobić. Ja to siedziałem na tym filmie i tylko starałem się, żeby nie zasnąć, bo nic kompletnie nie zmuszało mnie to większej uwagi. Ten film jest stanowczo za długi. Mamy sześć rozdziałów, które wyglądają jak skondensowane odcinki serialu. Zresztą będzie wersja serialowa i Polityka będzie miała 3 kontynuację. Ma się wrażenie, że mamy do czynienia z kondensacją serialu wepchniętą do kin, który ma promować ten serial, który pojawi się na platformie.

Polityka film online

Ostatnia bardzo ważna kwestia. Patryk Vega po tym filmie został królem Polskiego Product Placement. Reklama produktu cinkciarz została zaprezentowana w sposób całkowicie bezczelny. Rozśmieszył mnie początek filmu – wyświetlony tekst: “Tu miała być reklama, ale się przestraszyli”. Patryk Vega Polityka cały film bardzo dobrze potrafi się wstrzelić w nastroje polityczne i społeczne. On wie co poruszyć, aby ludzie przyszli do kina. Osobiście nie jestem przekonany do tego, czy Vega potrafi wyciągać popularne rzeczy, bo on leci po najniższych instynktach. Wiadomo, że temat Polityki bardzo porusza nasze społeczeństwo.

Tytuł oryginalny Polityka
TMDb Rating 3.9 Oceny

(10) komentarze

 • Andrzej 24 stycznia, 2020 Odpowiedz

  Film polecam obejrzeć ale cudów się nie spodziewajcie 😉 Dodacie możliwość oglądania tego filmu w FHD bo 720p to trochę mało :/

 • marek 24 stycznia, 2020 Odpowiedz

  slabizna

 • sebaseba 24 stycznia, 2020 Odpowiedz

  typowa wegeta, nic specjalnego

 • Ula 24 stycznia, 2020 Odpowiedz

  Co jak co ale taki jest nasz rząd….niestety……!!!

 • Janusz Maciejewski 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Polecam

 • Monia 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Nic specjalnego. Cały film to zlepek śmiesznych scenek i tyle, zero fabuły.

 • andrej 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Taki sobie, może być

 • wiki 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Zarejestrowałem się, obejrzałem i w sumie nie żałuje. Całkiem w porządku film.

 • mike 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  5/10, obejrzeć warto ale nic specjalnego

 • Kacper 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Zarejestrowałem się ale dlaczego nie wszystkie filmy są dostępne w 1080p? Część filmów jest tylko w 720p i niektóre playery trochę przycinają.

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website