what going on?
Narodziny gwiazdyOglądaj online

Narodziny gwiazdy

Oct. 03, 2018 135 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 Ocena

Zwiastun

Reżyser

Obsada

Bradley Cooper isJackson Maine
Jackson Maine
Lady Gaga isAlly Campana
Ally Campana
Sam Elliott isBobby Maine
Bobby Maine
Andrew Dice Clay isLorenzo Campana
Lorenzo Campana
Rafi Gavron isRez Gavron
Rez Gavron

Opis

O czym opowiada film Narodziny Gwiazdy w opcji online?

Film Narodziny Gwiazdy online miał swoją premierę w Polsce 30 listopada 2018 i był jednym z najchętniej oglądanych filmów zaraz obok Bohemian Rhapsody. Byłem naprawdę ciekawy tego, co współtworzył Bradley Cooper wraz z Stefani Joanne Angelina Germanotta (Lady Gaga).

Fabuła filmu jest dość prosta – skupia się na historii Jacksona, czyli powoli gasnącej gwiazdy, który całkowicie przypadkowo poznaje wspaniałą wokalistkę Ally (Lady Gaga). Bohaterowie wzajemnie się poznają i podobają się sobie. Do pewnego momentu dość dobrze łączy się miłość z pracą, jednak w końcu trzeba będzie zacząć wybierać.

Bardzo ciekawa jest struktura filmu Narodziny Gwiazdy online pl, z jednej strony obserwujemy wchodzącą gwiazdę – kobietę, która dopiero zaczyna się przełamywać, aby wychodzić na scenę i śpiewać autorskie piosenki, a z drugiej strony mamy okazję przyglądać się Bradley’owi Cooper’owi, który walczy z problemami alkoholowymi. Spożywanie alkoholu przez głównego bohatera na początku nie stanowi jeszcze olbrzymiego problemu, ale z czasem Jack robi to coraz częściej. W efekcie relacja pomiędzy głównymi bohaterami jest dość napięta i pewnym momencie w jakiś sposób musi wybuchnąć.

Bradley Cooper po raz pierwszy jako reżyser

Skupmy się teraz na tym, jak Bradley Cooper poradził sobie z tym, aby opowiedzieć tę samą historię w nieco inny sposób.

Głównie obawiałem się tego, że Bradley Cooper jest debiutantem i nigdy wcześniej nie stał za kamerą. Z tego powodu najzwyczajniej w świecie nie wiedziałem, czy ma talent i czy jest w stanie opowiedzieć taką historię. Kolejną moją obawą było to, czy Stefani Joanne Angelina Germanotta (Lady Gaga) sprawdzi się w pierwszoplanowej roli. Owszem, jej talent muzyczny jest na wysokim poziomie, jednak nigdy wcześniej nie otrzymała pierwszoplanowej roli w pełnometrażowym filmie.

Narodziny Gwiazdy 2018 online

Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. W mojej ocenie rola Ally wręcz została stworzona dla Lady Gagi. Oczywiście można mieć zarzuty co do samego scenariusza, sposobu montażu, ale jeśli chodzi o kreacje bohaterów w filmie Narodziny Gwiazdy, to nie można mieć żadnych zastrzeżeń.

Wręcz niesamowita jest chemia pomiędzy głównymi bohaterami. Gołym okiem możemy zobaczyć, że w tej relacji coś iskrzy, a wymieniane spojrzenia tylko to potwierdzają. Dzięki temu można od samego początku uwierzyć w tę relację. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to jest najlepsza a w szczególności najbardziej autentyczna rola Bradleya Coopera w jego karierze mimo tego, że nie widziałem wszystkich filmów w jego udziałem.

Zaskoczyło mnie to, w jaki sposób Bradley modeluje swój głos. Odnoszę wrażenie, że przynajmniej o ton obniżył swoją barwę głosu. Dzięki temu pasuje to idealnie do kreacji bohatera, które już swoje w życiu wypił, tym bardziej że bohater ciągle ma zaczerwienioną twarz tak, jak u nałogowego alkoholika.

Gdzie obejrzeć cały film Narodziny Gwiazdy?

Lady Gaga w filmie Narodziny Gwiazdy wygląda naprawdę przepięknie, zresztą Bradley Cooper też wygląda wspaniale. Osobiście należę do fanów jej specyficznej urody, dzięki której w jednej chwili można ją rozpoznać. Z tego powodu kompletnie mi nie pasowało, gdy w filmie mówiła, że czuła się brzydka czy to, że ma zbyt duży nos.

Narodziny Gwiazdy lektor pl

Oparcie całego filmu na relacji dwóch głównych bohaterów to było ogromne zadanie aktorskie. Szczególnie że jedna osoba nie ma doświadczenia aktorskiego, choć dzięki temu całość wyszła naprawdę rewelacyjnie, bo przez pierwszą połowę filmu ta relacja się z niczym nie śpieszy. W tym momencie mam mały problem z tą produkcją. Chodzi mi o to, że pierwsza połowa nie jest równa z drugą pod tym względem, że pierwsza część została poprowadzona bardzo płynnie a druga o wiele bardziej skokowo.

Nie do końca kupiłem sposób, w jaki rozwijała się relacja pomiędzy Jackiem a Ally. W mojej ocenie zabrakło głębszych rozmów i głębszego wejścia w ich charaktery, bo miałem wrażenie, że bohaterowie nie są w stanie wzajemnie czegoś zarzucić mimo tego, że wyraźnie pokazują, że chcą to zrobić. Wypowiadają się w taki sposób, że druga strona nie do końca jest w stanie dobrze odczytać intencje.

Następnie w filmie Narodziny Gwiazdy napisy pl następuje taki moment, że ścieżki głównych bohaterów się rozdzielają po to, aby w pewnych momentach znów się przeciąć. Tak poprowadzona oś fabularna podkreśla fakt, że bohaterowie bardzo się od siebie różnią i że pewne rzeczy wydarzyły się zbyt szybko.

Film Narodziny Gwiazdy jest już dostępny online z polskim lektorem!

Film Narodziny Gwiazdy zalukaj, który jest już dostępny online, ma taką przypadłość, że gdy rozpoczyna się konkretna scena to w moim odczuciu od początku do końca jest poprowadzona absolutnie rewelacyjnie. Następnie przenosimy się do innej sceny i musi minąć trochę czasu, aby pojawiła się kolejna taka rewelacyjna scena. Z tego powodu niektórzy mogą nieco nudzić się na tym filmie choć mi to zbytnio nie przeszkadzało.

Narodziny Gwiazdy zalukaj

Z jednej strony widzimy Lady Gagę, która po raz pierwszy gra w pełnometrażowym filmie, a z drugiej strony widzimy Bradleya Coopera, który jest już doświadczonym aktorem, a musi zacząć śpiewać. I te śpiewanie głównego bohatera w mojej ocenie wyszło naprawdę rewelacyjnie.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że Cooper tworząc swoją pierwszą produkcję jednak pobawił się trochę sposobem, w jaki ukazywane są pewne rzeczy. Szczególnie mam na myśli tu finał, w którym jest sporo scen z pozoru nieoczywistych, które dopiero po spojrzeniu z nieco dalszej perspektywy, budują nam pełny obraz.

Dzięki temu, że zdecydowano się wiele ujęć z bliska takich jak np. ujęcia na buty czy ujęcie na dłoń odkładającą kapelusz, to możemy poczuć, że jesteśmy bardzo blisko z bohaterami i przestajemy czuć, że dzieli nas tak naprawdę ekran.

Czy warto obejrzeć film Narodziny Gwiazdy z 2018 roku, który jest teraz dostępny dla każdego online i bez płacenia?

Czwarty remake filmu z 1917 roku to naprawdę skromna produkcja. Tak naprawdę nie uświadczymy tu zbyt wielu bohaterów. W scenach możemy zobaczyć brata głównego bohatera, menadżera Ally oraz Dave Chappelle’a, który pojawia się chyba w dwóch scenach. Pozostałe postacie traktowane są jako tło uzupełniające cały obraz.

Co do scen koncertów to te zostały sfilmowane w taki sposób, że w głównej mierze skupiamy się na twarzach bohaterów i ich odczuciach na scenie zamiast na tłumach słuchaczy. Nie wiem, czy wiecie, ale sceny koncertów zostały nagrane podczas prawdziwych koncertów i bądź co bądź wyglądają naprawdę rewelacyjnie.

Dzięki temu, w jaki sposób ten film został zagrany oraz odpowiedniemu dobraniu bohaterów w ten film wierzy się od samego początku. Ogólnie rzecz biorąc cały film Narodziny Gwiazdy, który można zobaczyć z polskim lektorem, jest bardzo prosty i daleko mu do na przykład produkcji La La Land, która kombinowała z wieloma różnymi motywami. W taki sposób otrzymaliśmy produkcję, która potrafi bardzo mocno chwycić za serce. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak zagrała Lady Gaga oraz tego, jak Bradley Cooper wyreżyserował ten film.

Tytuł oryginalny A Star Is Born
TMDb Rating 7.5 Oceny

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website