what going on?
Małgosia i JaśOglądaj online

Małgosia i Jaś

Na podstawie mrocznej powieści braci Grimm Jan. 30, 2020 87 Min.
Twoja ocena: 10
10 2 Ocen

Zwiastun

Reżyser

Oz Perkins
Reżyser

Obsada

Ian Kenny isMounted Knight
Mounted Knight
Abdul Alshareef isAnother Knight
Another Knight
Jessica De Gouw isYoung Holda
Young Holda
Manuel Pombo isAnother Knight
Another Knight

Opis

Gdzie obejrzeć film Małgosia i Jaś?

Małgosia i Jaś online zdecydowanie nie jest wiernym odwzorowaniem pierwowzoru, czyli baśni, a jedynie pewnego rodzaju wolną adaptacją. Reżyserem tej adaptacji został Oz Perkins, który ostatnimi czasy stworzył ciekawy horror. Oglądając tamtą produkcję można było zauważyć aspiracje artystyczne tego mężczyzny. Produkcja “Zło we mnie” nie jest wybitnym filmem ale ma solidne fundamenty kina grozy. Po tak dobrym debiucie spodziewaliśmy się, że reżyser będzie wierny swojej ostatniej produkcji.

Tym razem jednak postanowił zmienić obrany wcześniej kierunek i skorzystał z opowieści braci Grimm. Zebrał kilka najbardziej znanych i charakterystycznych elementów, dodał kilka motywów współczesnego horroru i tak powstał schematyczny, przewidywalny ale stylowy i pełen grozy film Małgosia i Jaś film online. Film został stworzony bardzo nierówno. Nowoczesne i ciekawe rozwiązania się dawkowane na przemian z tymi oklepanymi. Skutkiem tego jest doprowadzenie do sytuacji, w której ciężko określić poziom filmu.

Małgosia i Jaś – Mroczny i mocny horror

Gdy rozłożymy fabułę filmu Małgosia i Jaś cały film pl na poszczególne elementy, to z łatwością zauważymy, że fundamenty osi fabularnej nie są zbyt mocne. Główną przeszkodzą okazuje się coraz to malejące napięcie i utrata mrocznej atmosfery. Trzeba przyznać jednak, że ekranizacja rozpoczyna się naprawdę ciekawie i zachęcająco. Bez zbędnego przeciągania zostajemy wręcz teleportowani do samego środka akcji.

Główni bohaterowie mieszkają w okolicy, w której panuje klęska głodu. Rodzicielka Małgosi i Jasia zastanawia się nad zamachem na życie swoich dzieci. Rodzeństwo postanawia uciec z domu – tym samym rozpoczyna niebezpieczną podróż. Do tego momentu klimat, jaki utrzymuje film online jest naprawdę świetny. Niestety nie wszystko trwa wiecznie.

Czy Małgosia i Jaś okaże się najlepszym horrorem 2020 roku?

Film zaczyna naprawdę mocno tracić na klimacie. Przez to można odnieść wrażenie, że scenariusz nie porusza się tą drogą, która powinien. Pierwszym zgubnym zagraniem było niepotrzebne wprowadzenie postaci myśliwego. Następnie otrzymujemy kompletnie bezsensowne wydarzenie – efekt zjedzenia grzybów halucynogennych.

Małgosia i Jaś 2020 online

Chyba każdy dobrze zna opowieść o Jasiu i Małgosi. Dlatego nie można oczekiwać, że filmowa adaptacja pt. Małgosia i Jaś cały film online będzie nas zaskakiwała na każdym kroku. To zdecydowanie zgubiło twórców tej ekranizacji. Postanowili całkowicie porzucić panujący nastrój grozy a skupili się na elementach fantasy. W skutek tego otrzymaliśmy opowieść o walce dobra ze złem. Napięcie, groza i gęsta atmosfera całkowicie się ulatnia. Koniec filmu widz jest zmuszony obejrzeć ze sporą obojętnością.

Z każdego filmu zawsze staram się wydłubać coś dobrego. W Małgosia i Jaś 2020 online ogromnym plusem jest ścieżka dźwiękowa oraz oprawa wizualna. Duże wrażenie zrobiło na mnie odpowiednie oświetlenie każdej sceny, sposób wystroju wnętrz, kostiumy i charakteryzacja wszystkich bohaterów.

Obsada filmu Małgosia i Jaś:

 1. Sophia Lillis
 2. Samuel Leakey
 3. Charles Babalola
 4. Alice Krige
 5. Ian Kenny
 6. Abdul Alshareef
 7. Jessica De Gouw
 8. Manuel Pombo
 9. Beatrix Perkins

Informacje o filmie:

Małgosia i Jaś zwiastun

Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś
Tytuł oryginalny Gretel & Hansel
TMDb Rating 6.4 Oceny

(7) komentarze

 • toja 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Naprawdę świetny horror, polecam!

 • anonim8233 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Dawno nie oglądałem tak dobrego filmu

 • Krystian 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Według mnie film naprawdę średni. Do pewnego momentu jest okej ale potem wszystko leci łeb na szyje

 • niepodammojegoimienia 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  7/10

 • mirek 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Ciekawy film, fajna opowieść, polecam

 • Maciej 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Polecam!

 • Polecam 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Ciekawie opowiedziana historia

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website