what going on?
Małgosia i JaśOglądaj online

Małgosia i Jaś

Na podstawie mrocznej powieści braci Grimm Jan. 30, 2020 87 Min.
Twoja ocena: 10
10 2 Ocen

Zwiastun

Reżyser

Oz Perkins
Reżyser

Obsada

Ian Kenny isMounted Knight
Mounted Knight
Abdul Alshareef isAnother Knight
Another Knight
Jessica De Gouw isYoung Holda
Young Holda
Manuel Pombo isAnother Knight
Another Knight

Opis

Małgosia i Jaś może w opcji online z polskim lektorem – obejrzyj film za darmo

Bajka o Jasiu i Małgosi to dzieło niemieckich pisarzy, braci Grimm. Popularna i dobrze znana, kolejny raz doczekała się ekranizacji. Tym razem jednak to mroczna opowieść, która wgniata w fotel, nie tylko bajeczka dla najmłodszych. Chcesz obejrzeć horror Małgosia i Jaś online? Teraz możesz zrobić to całkowicie za darmo!

Fabuła powieści osadzona jest na historii znanej z baśni, a zdjęcia do horroru były kręcone w grudniu 2018 w Dublinie, Irlandii. Wbrew pozorom to idealne miejsce do zrobienia horroru – mroczne i duszne, wspaniale przenosi widza w świat trochę straszny, a trochę bajkowy.

Zainteresowany? Już teraz obejrzyj cały film Małgosia i Jaś bez płacenia na stronie vodfilmy.pl i zobacz, jak mroczna może być opowieść braci Grimm!

Jak kształtuje się fabuła filmu Małgosia i Jaś, dostępnego teraz online?

Film zaczyna się sceną, która opowiada o Pięknym Dziecku. Dzięki temu widz zostaje wprowadzony w stylistykę całej baśni, może też zauważyć, że ta podróż będzie raczej mroczna.

Następnie pojawiają się tytułowi Małgosia i jej młodszy brat, Jaś. Po śmierci ich ojca w domu panuje bieda. Dziewczyna stara się znaleźć pracę, ale niezadowolona matka i tak wyrzuca rodzeństwo z domu. Małgosia i Jaś udają się do lasu. Jaś zostaje zaatakowany, a z opresji ratuje go Myśliwy, który postanawia pomóc rodzeństwu. Po przenocowaniu ich u siebie w domu, podpowiada im, gdzie mogą znaleźć zatrudnienie i jedzenie. Po zjedzeniu halucynogennych grzybów, Jaś i Małgosia znajdują dom, z którego unosi się piękny zapach ciasta. Kobieta tam mieszkająca, Holda, proponuje im wikt i opierunek w zamian za pracę.

Małgosia i Jaś 2020 online

Holda nakazuje Jasiowi udać się do lasu z siekierą, Małgosia zaś ma pomóc jej w domu. Dziewczyna zaczyna nabierać dziwnych podejrzeń w stosunku do kobiety i jej intencji. Męczą ją wizje i słyszy głosy dzieci, a w nocy natyka się na siedzącego w piwnicy brata, który pogrążony jest w transie. Wszystko zaczyna być coraz bardziej dziwne, aż w końcu Małgosia dowiaduje się od Holdy, że ta była matką dziewczynki zostawionej w lesie po zabiciu ojca i nazywanej Pięknym Dzieckiem. To jednak dopiero początek historii, ponieważ kobieta dała się przeciągnąć swojej córce na ciemną stronę. Od tego czasu Holda wabi inne dzieci do domu i pożerała je. Ten sam los ma czekać Jasia.

Czy Małgosi uda się uratować brata? Skąd w dziewczynie magiczna moc? Małgosia i Jaś film online odpowiada na wszystkie pytania, tworząc mroczne uniwersum, w którym baśń braci Grimm bardziej straszy niż nadaje się do opowiadania dzieciom…

Cały film Małgosia i Jaś jest zbudowany na dobrze znanej baśni, opowiedzianej w inny sposób

Baśnie braci Grimm to nie moralizatorskie opowieści Andersena, światy wykreowane przez niemieckich pisarzy są o wiele bardziej mroczne i pełne grozy. Grimm znaczy jednak wściekłość, więc nie do końca należy się temu dziwić. Horrorowy potencjał niemieckich baśni jest jednak stosunkowo rzadko wykorzystywany w kinie w formie dreszczowców. Reżyser Oz Perkins postanowił wziąć na warsztat jeden z najpopularniejszych tytułów, opowieść znaną praktycznie przez każdego i zrobić wszystko, by pokazać jej mroczny potencjał.

Małgosia i Jaś to horror pełną gębą tak, jak Niewidzialny człowiek 2020, a dodatkowo opowieść o dojrzewaniu i przejmowaniu kontroli nad swoim życiem. Zgodnie z tytułem, na pierwszym planie króluje Małgosia i to jej rola jest dominująca. Jej młodszy brat stanowi zaś niejako dodatek do tego, co reżyser chce opowiedzieć.

Oz Perkins zmienia trochę ciężar fabuły, a także bardzo mocno spowalnia akcję. Nadaje to całemu obrazowi mroczny i psychodeliczny wyraz. Nie ma tu sikającej krwi i poucinanych rąk, a jednak film jest ciężki i walcowaty, co nadaje mu bardzo ponury wyraz, a baśń po prostu staje się horrorem.

Czy film Małgosia i Jaś z polskim lektorem jest wart twojego czasu?

Małgosia i Jaś lektor online jest dostępny za darmo dla każdego, kto chce zapoznać się z horrorową adaptacją tej baśni. Czy jednak warto go obejrzeć? Na pewno Małgosia i Jaś nie jest typowym horrorem, więc fani pił mechanicznych i poodcinanych głów mogą poczuć się rozczarowani. Klimat jest mroczny, ale napięcie budowane powoli, a zdjęcia i muzyka potęgują jakiś wewnętrzny lęk, który towarzyszy oglądaniu. Jeśli więc lubisz czuć pod skórą jakiś irracjonalny lęk, jest to tytuł dla ciebie.

Małgosia i Jaś

Każdy widz musi być jednak świadomy jeszcze jednej rzeczy – wysuwając na główny plan postać dziewczyny, film zawiera także ukryty sens, związany z dojrzewaniem, lekko podszyty feminizmem. Także sojusz ze złem może być czasem sposobem na odniesienie zwycięstwa.

Perkins jest jednym z ciekawszych twórców nowej fali horroru i podchodzi do tematu z bardzo świeżym podejściem – i jeśli interesuje cię odrobina odmiany i inny rodzaj strachu, Małgosia i Jaś cały film w wersji online może być dla ciebie bardzo dobrym wyborem.

Małgosia i Jaś Oza Perkinsa to nowa jakość horroru – sprawdź to za darmo!

Chcesz obejrzeć horror Małgosia i Jaś za darmo? Teraz to możliwe! Wersja online z lektorem pl to opcja, z której możesz skorzystać już teraz. Co więcej, możesz użyć jej po prostu ze swojego fotela. Lubisz oglądać filmy w domowym zaciszu? Jeśli tak, ta opcja jest właśnie dla ciebie!

Włącz Małgosia i Jaś lektor pl na urządzeniu, które lubisz najbardziej (także na smartfonie) i ciesz się niczym nieograniczonym dostępem do tego filmu! Oglądaj go więcej niż raz lub podziel seans na części – teraz to możliwe!

Tytuł oryginalny Gretel & Hansel
TMDb Rating 6.4 Oceny