what going on?
1K Wyświetlenia
IrlandczykOglądaj online

Irlandczyk

Nov. 01, 2019 209 Min.
Twoja ocena: 0
9.8 5 Ocen

Zwiastun

Reżyser

Obsada

Robert De Niro isFrank Sheeran
Frank Sheeran
Al Pacino isJimmy Hoffa
Jimmy Hoffa
Joe Pesci isRussell Bufalino
Russell Bufalino
Ray Romano isBill Bufalino
Bill Bufalino
Anna Paquin isOlder Peggy Sheeran
Older Peggy Sheeran
Harvey Keitel isAngelo Bruno
Angelo Bruno
Stephanie Kurtzuba isIrene Sheeran
Irene Sheeran
Kathrine Narducci isCarrie Bufalino
Carrie Bufalino

Opis

Film Irlandczyk z 2019 roku jest już dostępny online po polsku!

Nadeszła ta chwila – Martin Scorsese powrócił do kina gangsterskiego i stworzył film Irlandczyk w wersji online bez limitu. Długo musieliśmy na to czekać, aż to tego faktycznie dojdzie. I tak samo długo musieliśmy czekać, aż Al Pacino pojawi się w filmie z Martinem Scorsese, co wydaje się absurdalne. Jeśli śledzisz serwis vodfilmy.pl od dłuższego czasu, to pewnie wiesz, że ten gatunek, czyli kino gangsterskie bardzo lubię. W związku, z czym Irlandczyk online był jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat.

Odkąd tylko dowiedziałem się, że taki projekt w głowie Martina się urodził. W końcu udało się dostać na niego pieniądze od Netflixa. Nikt inny nie chciał wyłożyć pieniędzy na taki film. Również bardzo oczekiwałem na “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa“. W każdym razie pieniądze ostatecznie dostał i zrealizował cały film Irlandczyk w opcji online pl właśnie dla Netflixa. Film pojawił się na Netflixie, ale także był poprzedzony seansami kinowymi. Co ciekawe, film trwa aż trzy i pół godziny!

Nie jest to jednak pierwszy raz, gdy Martin Scorsese robi długi film, więc nie powinno przerażać to fanów tego reżysera. Filmy gangsterskie często są właśnie dłuższe ze względu na to, że muszą opowiedzieć całą historię od pucybuta do milionera – gangstera. Taki film jak „Dawno temu w Ameryce” trwał 3 godziny i 50 minut także nie ma na co narzekać. Absolutnie nie czułem, że to są ponad trzy i pół godziny.

Czy Irlandczyk w opcji online to naprawdę tak dobry film?

Film ma wysoki próg wejścia, bo faktycznie na samym początku nie wiemy do końca, co będzie tematem głównym tego filmu. Dopiero w okolicach finału zaczynają wychodzić pewne rzeczy, które okazują się puentą opowieści. Ta układanka, którą nam się serwuje od samego początku, ma dużo elementów, które są oczywiste, ale ostatecznie tworzą zupełnie inny obrazek.

A sam film opowiada historię Franka Sheerana, czyli tytułowego Irlandczyka. Gościa, który zajmuje się m.in. dostawami miesiąca. I tak od słowa do słowa od osoby do osoby coraz bardziej wkręca się w ten gangsterski półświatek, który otwiera przed nim postać grana przez Joe Pesci. Przez dłuższą część filmu Irlandczyk lektor pl postać grana przez Roberta De Niro pozostaje w pewnym sensie bierną.

Oczywiście wykonuje pewne akcje, które mu zlecają, ale jest takim wycofanym bohaterem, który swoją emocjonalność chowa głęboko w środku, dopóki się nie zdenerwuje.
Jest też jednocześnie osobą bardzo agresywną, jeśli chodzi o obronę tego, co jest dla niego najważniejsze. Tak, trzeba trochę cierpliwości, żeby ten film z całym jego dobrodziejstwem przyjąć, wchłonąć i radować się nim. Scorsese bierze bardzo dużo elementów, które widzieliśmy w jego filmach. Z tym że one są tutaj pokazywane w innym kontekście w szczególnie ze względu na finał tego filmu. Nawet jeśli po drodze będzie się komuś wydawało, że gdzieś to już wszystko widział, to proszę, daj temu filmowi czas.

Włącz film Irlandczyk i poznaj prawdziwą historię!

Nie będę tutaj wchodził w niuanse i różnice pomiędzy rzeczywistością a filmem, bo to jest oparte na prawdziwej historii. Film rządzi się swoimi prawami i powinniśmy się wszyscy z tym pogodzić. Irlandczyk film online próbuje opowiedzieć pewną historię za sprawą teoretycznie rzeczywistych wydarzeń łącznie z okresem, w którym rozgrywa się akcja i nawiązaniami do ówczesnej polityki.

Wszystkie te elementy nie są tak naprawdę najważniejsze. To znaczy, możemy podążać za wszystkimi historiami, które są ciekawe. W moim odczuciu w ostatecznym rozrachunku ma wręcz wymiar filozoficzny. Nie będę zdradzał co dzieje się przed finałem, ale ta opowieść zaczyna ukazywać prawdziwe dno – swoje trzecie dno, które powoduje zmianę odczucia odbioru wszystkich bohaterów.

Przebija się z tego filmu taka opowieść o przemijaniu, godzeniu się z wyborami, których się dokonało w całym swoim życiu i między innymi przez to ten metraż jest taki dużo. Mamy tutaj tak wiele wydarzeń z życia naszego bohatera oraz osób, z którymi ma styczność. Poznajemy go w momencie, gdy ma 40 kilka lat a kończy opowieść, kiedy jest podstarzałym gościem pogodzonym ze swoją śmiercią. Ciekawe jest to, że cała ta historia jest opowiadana z perspektywy starego już człowieka.

To jest takie piękne uczucie, kiedy można zobaczyć tych aktorów, których śledziło się przez połowę swojego życia w tych wszystkich klastycznych filmach gangsterskich. W takich rolach, że potrafią zagrać na tych strunach, które powoduje konkretne emocje. Na początku rola Roberta De Niro jest wycofana, ale kiedy dochodzi do 3 aktu, to on faktycznie przejmuje stery.

Irlandczyk
Irlandczyk
Irlandczyk
Irlandczyk
Irlandczyk
Irlandczyk
Irlandczyk
Irlandczyk
Irlandczyk
Irlandczyk
Tytuł oryginalny The Irishman
TMDb Rating 8.2 Oceny

(6) komentarze

 • Mężczyzna 24 stycznia, 2020 Odpowiedz

  Prawdziwe kino dla prawdziwych mężczyzn! 🙂

 • Sebastian 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Rewelacja

 • Tomasz 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Świetny film, świetne ujęcia, świetny scenariusz – Polecam!

 • Anita 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Polecam, bardzo dobry film

 • name 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Świetny ale za długi…

 • Szymon 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

  Polecam, świetne kino

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website