what going on?
126 Wyświetlenia
Iniemamocni 2Oglądaj online

Iniemamocni 2

Jun. 14, 2018 118 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 Ocena

Zwiastun

Reżyser

Gregg Olsson
Reżyser

Obsada

Craig T. Nelson isBob Parr / Mr. Incredible (voice)
Bob Parr / Mr. Incredible (voice)
Holly Hunter isHelen Parr / Elastigirl (voice)
Helen Parr / Elastigirl (voice)
Sarah Vowell isViolet Parr (voice)
Violet Parr (voice)
Huck Milner isDashiell Parr (Dash) (voice)
Dashiell Parr (Dash) (voice)
Catherine Keener isEvelyn Deavor (voice)
Evelyn Deavor (voice)
Eli Fucile isJack-Jack Parr (voice)
Jack-Jack Parr (voice)
Bob Odenkirk isWinston Deavor (voice)
Winston Deavor (voice)
Samuel L. Jackson isLucius Best / Frozone (voice)
Lucius Best / Frozone (voice)
Michael Bird isTony Rydinger (voice)
Tony Rydinger (voice)
Sophia Bush isKaren / Voyd (voice)
Karen / Voyd (voice)

Opis

Film Iniemamocni 2 jest już dostępny online dla każdego, kto ma internet!

Po 16 latach od premiery pierwszej części animacji otrzymaliśmy drugą część pt. Iniemamocni 2 online. Brad Bert ponownie wziął się za reżyserię tego filmu i w taki sposób otrzymaliśmy kolejną część prosto od studia Pixar, która jest już dostępna w bazie VodFilmy!

Iniemamocni 2 polski dubbing

Na wstępie trzeba podkreślić, że pierwsza część filmu animowanego pt. Iniemamocni bardzo mocno wyprzedziła swoje czasy. Animacja powstała w 2004 roku, czyli kilka lat przed rozpoczęciem Marvel Cinematic Universe. Sytuacja miała się podobnie jak w przypadku filmu Kraina Lodu 2.

Oczywiście mieliśmy wtedy już kilku superbohaterów, jak np. Spiderman, ale Iniemamocni robili coś zupełnie innego. Mianowicie chodzi o to, że pokazywali superbohaterów od strony ludzkiej. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć, co może się wydarzyć w rodzinie superbohaterów, jak wygląda wychowanie dzieci czy codzienne obowiązki.

Wszyscy zadawali sobie jedno i to samo pytanie – czy Iniemamocni 2 pełny film będą w stanie dosięgnąć do tego pułapu, co pierwsza część i kontynuować jej wątki w rozsądny sposób? Bardzo szybko okazało się, że jak druga część jak najbardziej w dobry sposób kontynuuje wszystkie wątki, a pułap został wręcz przebity.

Gdzie obejrzeć cały film Iniemamocni 2 z polskim dubbingiem?

Przede wszystkim zaskoczył mnie fakt, że akcja filmu Iniemamocni 2 online rozpoczyna się od razu po wydarzeniach kończących pierwszą część. W mojej ocenie jest to bardzo dobrym wyborem, gdyż nadal możemy obserwować dorastanie dzieci.

Film Iniemamocni 2 polski dubbing zaczyna się dokładnie w momencie, w którym skończyła się pierwsza część. Iniemamocni spotykali antagonistę i stwierdzili, że muszą z nim walczyć. Dokładnie w tym momencie rozpoczyna się akcja drugiego filmu.

Akcja nie wychodzi jednak tak, jakby bohaterowie tego chcieli, wskutek czego denerwuje się opinia publiczna. Swoją drogą opinia publiczna to jeden z głównych wątków w tym filmie. W związku z tymi wydarzeniami superbohaterowie nie mogą już brać dłużej udziału w programie. Iniemamocni są w dość ciężkiej sytuacji – nie mają domu, nie mają pracy i nie wiedzą co dalej robić.

W pewnym momencie pojawia się pewien mężczyzna, który stwierdza, że pomoże superbohaterom w tej ciężkiej sytuacji. Mężczyzna wie, jak zadowolić opinię publiczną i sprawić, żeby rodzina superbohaterów znów stała się super. Według niego jest na to jedno rozwiązanie – mają być vlogerami.

Chodzi o to, żeby bohaterowie mieli kamerki wbudowane w swoje kostiumy po to, aby nagrywać na żywo wszystko to, co dzieje się podczas akcji. Dzięki temu ludzie będą widzieli, że to, co robią superbohaterowie ma na celu zapewnienie im bezpieczeństwa, a nie powodowania szkód.

Czy animacja Iniemamocni 2 korzysta z tych samych elementów, co pierwsza część?

Mężczyzna, który prowadzi wraz ze swoją siostrą firmę zajmującą się najnowszą technologią, na początku werbuje Pana Iniemamocnego, Elastynę i Mrożonę, ale twierdzi, że na sam początek najlepsza będzie Elastyna z tego względu, że jej działania spowodowały najmniej szkód. Dodatkowo Elastyna jest najbardziej racjonalna podczas podejmowania działań i w efekcie to ona będzie dobrą twarzą dla kampanii.

Iniemamocni 2 online

Pan Iniemamocny został na początku odrzucony ze względu na to, że wszystko załatwia siłą. Wskutek tego ten superbohater zostaje w domu, aby zająć się dziećmi – uczyć się z synem, pomagać córce i przy okazji wychowywać najmłodszego członka rodziny – Jack Jacka, który przejawia pierwsze swoje moce.

Byłem bardzo zaskoczony tym, jak wspaniale wygląda film Iniemamocni 2 online. Montaż filmu stoi na naprawdę wysokim poziomie i można odnieść wrażenie, że ta animacja po prostu płynie. Mamy dosłownie akcję za akcją a do tego wspaniałe efekty specjalne.

Animacja jest naprawdę przepiękna, szczegółowa i płynna. Światło jest po prostu fantastyczne mimo tego, że jest to jeden z najtrudniejszych elementów w filmach animowanych. Refleksje świetlne są naprawdę rewelacyjne. Przykładem może być scena, w której są rozstawiane taśmy policyjne i fotoreporterzy robili zdjęcia, wskutek czego błyski fleszy odbijały się od tej taśmy. Ilość szczegółów, o które zadbano, robi naprawdę spore wrażenie. Możemy zobaczyć wszelkie załamania na szkle czy nawet odciski palców. Zachwyciły mnie także gofry, które wyglądały wręcz doskonale i były bardzo apetyczne.

Iniemamocni 2 cały film online w polskiej wersji językowej to świetna zabawa dla całej rodziny!

Poza świetną jakością samej animacji rewelacyjna jest także oprawa muzyczna, która nadaje wspaniałego klimatu w stylu lat 70. Warto dodać, że cały film Iniemamocni 2 jest utrzymany właśnie w stylizacji retro.

Iniemamocni 2 zalukaj

To, co też jest rewelacyjne, poza jakością animacji to jest oczywiście muzyka, która jest cudowna, jest super w klimacie, brzmi jakby była z bonda albo innego filmu szpiegowskiego z lat 60. Czy 70.

Ciekawe jest to, że film bardzo mocno nawiązuje do estetyki retro a wszystkie tematy, które porusza, są bardzo współczesne. Oglądając film, można się spotkać z komentarzem politycznym, wypowiedzi na temat uzależnienia od ekranów. W filmie został zawarty cały monolog, który dotyczy tego, jak wygląda współczesny świat i do czego może to doprowadzić.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że reżyseria scen akcji stoi na naprawdę wysokim poziomie. Świetnie są pokazane możliwości głównych bohaterów a w szczególności Elastyny.

Niestety jest też drobny problem, jeśli chodzi o superbohaterów i ich moce. Mianowicie nowi superbohaterowie służą jedynie dopełnieniu produkcji. Moim zdaniem oni muszą tam być, tylko ze względu na scenariusz i pewne wydarzenia celowo prowadzą do tego, aby wykorzystać dodatkowe postacie. Szkoda tylko, że moce nowych superbohaterów są nijakie. Z drugiej strony jednak długość filmu jest jak najbardziej wystarczająca i nie potrzebowałem dodawania głębi tym postaciom drugoplanowym.

Traktowałem ich raczej w formie narzędziowej, dzięki czemu w tym przypadku nic mi nie przeszkadzało. Na szczęście otrzymaliśmy sporo nowych postaci, które mimo wszystko są bardzo ciekawe. Możemy poznać rodzeństwo, które prowadzi firmę i które ma zupełnie różne podejście do wydarzeń z przeszłości. Jest to bardzo ciekawy element, który wraca w późniejszej części filmu.

Czy ten film jest odpowiedni dla dzieci?

Jeśli chodzi o motywacje głównego czarnego charakteru, to jest naprawdę rewelacyjnie. Niestety ta opowieść od zaplecza moim zdaniem zbyt szybko została urwana, bo można było iść zdecydowanie głębiej w psychologiczne aspekty. Patrząc na to jednak bardziej obiektywnie, to myślę, że cały czas to jest film skierowany do dzieci. Oczywiście, studio Pixar zawsze tworzy swoje produkcje w taki sposób, aby rodzice również wyciągnęli coś dla siebie. Tych elementów wartościowych dla dorosłych jest naprawdę mnóstwo, bo to jest bardzo mądry film.

Iniemamocni 2 cały film

Natomiast jeżeli chodzi o głębie problemów współczesnego świata, to jest to potraktowane powierzchownie z tego względu, żeby dzieci mogły się dobrze bawić. Szczerze mówiąc, to mimo wszystko w tym filmie potrafi się zrobić mrocznie.

Ciekawym aspektem jest fakt, że ani w zwiastunach, ani w informacjach prasowych nie powiedziano nam, kim będzie główny antagonista. Znamy jedynie jego pseudonim, ale jego tożsamość przez większość filmu pozostaje tajemnicą, więc jest to poprowadzone w formie dochodzenia.

W tym miejscu warto porównać czarne charaktery z pierwszego oraz z drugiego filmu. W filmie Iniemamocni z 2004 roku mieliśmy młodego mężczyznę, który w dzieciństwie bardzo zawiódł się panem Iniemamocnym. Powiedziałbym, że jest to najprostsza z możliwych motywacji.

Natomiast w produkcji z 2018 roku motywacja głównego antagonisty ma kilka różnych źródeł, więc mimo wszystko jest to o wiele ciekawiej zrealizowane.

Kolejnym plusem w filmie Iniemamocni 2 polski dubbing jest humor, który w dużej mierze jest związany z postacią Jack Jacka. Bardzo ważny w filmie jest temat rodzicielstwa a dokładniej tego, jaką rolę ma dany rodzic w rodzinie. Wynika to z faktu, że mamy nieco zaburzony standardowy model rodziny. Elastyna jeździ na akcje na motocyklu, a pan Iniemamocny musi zostać w domu. Ta sytuacja stanowi dla niego ogromny problem i nie do końca potrafi się w niej odnaleźć.

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website