what going on?
Bohemian RhapsodyOglądaj online

Bohemian Rhapsody

Oct. 24, 2018 135 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 Ocena

Zwiastun

Reżyser

Bryan Singer
Reżyser

Obsada

Rami Malek isFreddie Mercury
Freddie Mercury
Gwilym Lee isBrian May
Brian May
Ben Hardy isRoger Taylor
Roger Taylor
Joseph Mazzello isJohn Deacon
John Deacon
Lucy Boynton isMary Austin
Mary Austin
Aidan Gillen isJohn Reid
John Reid
Allen Leech isPaul Prenter
Paul Prenter
Tom Hollander isJim Beach
Jim Beach
Mike Myers isRay Foster
Ray Foster
Aaron McCusker isJim Hutton
Jim Hutton

Opis

Już możesz obejrzeć film Bohemian Rhapsody online w wersji z lektorem

Bohemian Rhapsody online to film biograficzny poświęcony historii zespołu Queen. Producenci przez wiele miesięcy stanowczo podkreślali, że film będzie o całym zespole Queen, a nie tylko o Freddiem Mercurym. W rzeczywistości okazało się, że jest zupełnie odwrotnie.

Bohemian-Rhapsody-film-online

Osobiście mam dość emocjonalne podejście zarówno do całego zespołu, jak i samego Freddiego. Z jednej strony przed obejrzeniem całego filmu online miałem pewne objawy, z drugiej strony mniej więcej wiedziałem, czego mogę się spodziewać po tej produkcji. Spodziewałem się przesłodzonej biografii ze średniej półki, a dokładnie taki jest ten film, więc nie byłem zawiedziony.

Miałem jednak pewne obawy co do Ramiego Maleka w roli Freddiego. Okazało się, że całkowicie niesłusznie. Malek sprawdził się wręcz rewelacyjnie w swojej roli. Wykreowana przez niego postać znakomicie sprawdza się w konwencji tego filmu. Przede wszystkim po prostu kupiłem jego w tej kreacji już od pierwszych scen. Odnoszę wrażenie, że jednak w tej kwestii dobrze zadziałał producent.

Do filmu tak naprawdę wchodzimy razem z Freddiem, obserwując go od tyłu. Także nie mamy od razu zderzenia z twarzą Ramiego Maleka, tylko otrzymujemy pewną posturę, z którą możemy skojarzyć tę konkretną osobę. Moim zdaniem to jest bardzo dobry zabieg, aby wprowadzić widza do świata filmu.

Następnie cofamy się w czasie i możemy zobaczyć Freddiego, który wtedy nie miał jeszcze swojego pseudonimu i nie był członkiem Queen. Dzięki temu mamy okazję na oswojenie się z tą postacią, jak ze zwykłym człowiekiem, który dopiero szuka swojej ścieżki życiowej.

O czym opowiada cały film Bohemian Rhapsody?

Historia filmu Bohemian Rhapsody lektor pl rozpoczyna się mnie więcej w tym samym czasie, kiedy powstał zespół Queen, początkowo występujący pod inną nazwą.

Bohemian Rhapsody Lektor PL

Nie jestem fanem biografii, które kartkują karierę danego zespołu i które są tylko pod jedną tezę. Moim zdaniem dużo ciekawszym zabiegiem byłoby przedstawienie artysty w konkretnym okresie jego życia tak, abyśmy mieli do czynienia z jednym wydarzeniem, przez którego pryzmat zostałaby opowiedziana historia. Tymczasem bardzo dynamicznie poruszamy się po linii czasu, obserwujemy momenty kryzysów, załamań czy sławy, do której zespół bardzo szybko dochodzi.

Skupmy się teraz na pozytywnych cechach tej produkcji i o tym, co faktycznie w filmie się udało. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową złożoną z utworów Queen. Moim zdaniem rewelacyjnie oddano klimat tamtych lat, a podczas scen koncertowych czułem się, jakbym faktycznie był na takim koncercie.

Jeżeli jesteście fanami zespołu Queen i tak naprawdę nie obchodzi was do końca, jakiej jakości jest film, a oglądacie go wyłącznie dla muzyki, to polecam obejrzeć cały film online na dobrych głośnikach.

Dlaczego warto obejrzeć film Bohemian Rhapsody w opcji online pl?

Scena koncertu Live Aid to idealny powód, aby obejrzeć Bohemian Rhapsody online pl. Przed obejrzeniem całego filmu bałem się, że zakończenie filmu będzie przyśpieszone. Na szczęście finał jest dość długi i faktycznie można poczuć się jak na prawdziwym koncercie. Tak naprawdę można zapomnieć o tym, co nie wyszło podczas całego filmu a skupić się jedynie na finale.

W jednym z wywiadów Rami Malek opowiadał, że scena, w której on wychodzi na scenę, to była pierwsza scena, którą zagrał w tym filmie. Tutaj należą się jemu gromkie brawa, bo Malek wypadł rewelacyjnie.

Kolejną zaletą filmu Bohemian Rhapsody online jest oczywiście muzyka, ale tutaj na uznanie zasługuje cała obsada.

Odnoszę wrażenie, że wszyscy członkowie filmowego zespołu Queen są bardziej podobni do swoich oryginalnych postaci, niż właśnie Rami Malek do Freddiego. Na szczęście nie tylko podobieństwo się liczy. Ważne, żeby aktor wszedł w buty swojej postaci tak, aby widzowie od pierwszych scen mogli “kupić” tych bohaterów. Tak naprawdę po kilkunastu minutach nikt nie będzie się zastanawiał, czy Ci aktorzy rzeczywiście są podobni do pierwowzorów, czy nie.

Gdzie można obejrzeć cały film Bohemian Rhapsody?

Ciekawym aspektem jest fakt, że mimo wszystkich problemów na planie i kontrowersji, które miały miejsce przed premierą, to całość jest naprawdę bardzo spójna. Ogólnie rzecz biorąc, cały film Bohemian Rhapsody jest bardzo przeglądowy, gładki i schematyczny.

Bohemian-Rhapsody-online-pl

I to właśnie te schematy mogą najbardziej przeszkadzać w odbiorze. Szczególnie że w samym filmie pada zdanie, że Queen jest od tego, żeby przełamywać schematy, a nie działać w zgodzie z tym, co aktualnie się najlepiej sprzedaje.

Moim zdaniem za tę produkcję powinien zabrać się lepszy reżyser, który nie pozwoliłby żyjącym członkom zespołu na dodawanie swoich pomysłów do każdej sceny. W efekcie otrzymaliśmy bardziej laurkę dla zespołu Queen, niż autentyczną biografię. Mimo wszystko uważam, że każdy fan tego zespołu znajdzie w tym filmie coś dla siebie. Oglądanie filmu jest naprawdę emocjonujące, szczególnie jeżeli chodzi o koncerty.

Bohemian Rhapsody lektor pl – Podsumowanie

Jeżeli weźmiemy pod uwagę twórczość bohaterów, to wydaje mi się, że fani będą zadowoleni. Natomiast jeśli chodzi o życie członków zespołu Queen, to jest zdecydowanie gorzej. Niestety mamy tutaj styczność z wydarzeniami, które nie są pokazane w sposób chronologiczny.

Bohemian-Rhapsody-Cały-film-online

Następnym elementem, który mi przeszkadza to sposób, w jaki zostało pokazane życie Freddiego, kiedy bohater pogodził się już z faktem, że nie jest heteroseksualny. Te wydarzenia są pokazane w taki sposób, jakby bohater się powoli staczał. Homoseksualizm Freddiego został pokazany bardzo powierzchownie i krzywdząco.

Niestety w całym filmie jest bardzo dużo powierzchownie potraktowanych elementów, które nawet w najmniejszym stopniu nie proponują żadnego zagłębiania się w temat.

Kolejnym moim problemem z tym filmem jest to, że jest więcej pomysłów na rozpoczęcie scen, niż na ich zakończenie. Zwykle jest tak, że gdy nie ma pomysłu na zakończenie, to mamy nagle cięcie i scenę koncertu. I tak dzieje się naprawdę wiele razy. Nie mam pojęcia, co się stało ze scenariuszem, ale mam wrażenie, że coś zostało wycięte. Moim zdaniem film powinien być o kilkadziesiąt minut dłuższy.

(3) komentarzy

  • Tomek 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

    Takich filmów powinno być o wiele więcej! Zdecydowanie polecam, można zapoznać się z jego historią

  • kinia 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

    ciekawy

  • Ania 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

    Co zrobić jak film mi się długo ładuje? Muszę czekać zawsze 10 minut zanim się cały załaduje 🙁 help!!!!

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website