what going on?
Bohemian RhapsodyOglądaj online

Bohemian Rhapsody

Oct. 24, 2018 135 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 Ocena

Zwiastun

Reżyser

Bryan Singer
Reżyser

Obsada

Rami Malek isFreddie Mercury
Freddie Mercury
Gwilym Lee isBrian May
Brian May
Ben Hardy isRoger Taylor
Roger Taylor
Joseph Mazzello isJohn Deacon
John Deacon
Lucy Boynton isMary Austin
Mary Austin
Aidan Gillen isJohn Reid
John Reid
Allen Leech isPaul Prenter
Paul Prenter
Tom Hollander isJim Beach
Jim Beach
Mike Myers isRay Foster
Ray Foster
Aaron McCusker isJim Hutton
Jim Hutton

Opis

Bohemian Rhapsody za darmo to opcja, z której musisz skorzystać, jeśli jesteś fanem zespołu Queen

Bohemian Rhapsody to dramat biograficzny opowiadający o jednym z najbardziej popularnych zespołów rockowych na świecie, który śledzi życie Freddiego Mercurego od powstania zespołu do pamiętnego występu na Live Aid w 1985 roku na oryginalnym stadionie Wembley. Jeśli jesteś fanem muzyki i Queen, to dla ciebie obowiązkowa pozycja!

Zanim jednak włączysz Bohemian Rhapsody online, dowiedz się, na co musisz zwrócić szczególną uwagę, oglądając ten tytuł. Czy traktować to ten film dosłownie, czy jednak pojawiają się tam historyczne i merytoryczne nieścisłości? Czy Rami Malek stanął na wysokości zadania, wcielając się w postać tak charyzmatyczną jak Freddie Mercury? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania, a potem obejrzyj Bohemian Rhapsody za darmo na vodfilmy.pl!

Wprowadzenie do Bohemian Rhapsody w polskiej wersji językowej, która jest teraz dostępna za darmo

Jak świat długi i szeroki, Queen wciąż ma miliony fanów na całym świecie (i jeszcze długo ta sytuacja nie ulegnie zmianie). Nie dziwi więc, że Bohemian Rhapsody wywołał wiele emocji i zarobił kupę kasy. Sympatycy zespołu są bowiem tak pokaźną grupą, że nawet gdyby tylko co trzeci z nich udał się do kina, box office i tak byłby ogromny. 4 Oscary także mówią same za siebie, choć akurat nagrody nie do końca muszą odzwierciedlać to, czy film jest wierną filmową biografią, czy tylko luźną adaptacją życiorysu, jak można przyjąć w przypadku tego tytułu. Mając jednak świadomość jego wad – czy warto zobaczyć Bohemian Rhapsody lektor pl?

Bohemian Rhapsody online pl

Film otwiera pamiętny koncert Live Aid z 1985, jednak jego akcja szybko przenosi się do początku lat siedemdziesiątych, kiedy to formuje się zespół Queen. Bohemian Rhapsody nie pokazuje jednak tylko genezy grupy, lecz także późniejsze lata, między innymi 1975 rok, kiedy to dyrektor wykonawczy Ray Foster odmówił wydania sześciominutowej piosenki „Bohemian Rhapsody” jako głównego singla albumu Queen.

Co dzieje się przez kolejne 10 lat, wszyscy fani zespołu doskonale wiedzą. Czy jednak film wiernie odwzorowuje karierę i życie prywatne Freddiego Mercurego?

Które wydarzenia w filmie Bohemian Rhapsody nie są wiernym odzwierciedleniem faktów?

Przede wszystkim już samo formowanie się zespołu Queen nie była procesem tak prostym, jak przedstawiono to w filmie. Mercury znał wprawdzie Tima Staffella z college’u artystycznego i okazał zainteresowanie dołączeniem do Smile, ale na przykład John Deacon nie był oryginalnym basistą w zespole. Część postaci jest fikcyjnych, ledwie luźno wzorowanych na żyjących osobach lub ich role zmieniane są tak, by w danej chwili można je było dostosować do fabuły. Także chronologia niektórych utworów została zaburzona. „We Will Rock You” został napisany w 1977 roku, a nie w 1980 roku, jak przedstawiono w filmie. Freddie Mercury nie był także pierwszym członkiem Queen, który wydał solowy projekt. Oprócz tego, grupa nigdy oficjalnie się nie rozstała, więc koncert Live Aid nie był żadną reaktywacją i pogodzeniem się jej członków. Nie byli oni także przed tym wydarzeniem w złej formie jako muzycy, więc nie musieli powracać na wyżyny swoich technicznych umiejętności.

Według Vanity Fair, film pomija także wiele wątków z życia prywatnego wokalisty, między innymi w jego relacjach z Mary Austin i Jimem Huttonem, zmieniając i tuszując sporo istotnych faktów. Także choroba wokalisty została przedstawiona na ekranie w całkiem inny sposób. Historia rodziny Merkurego to kolejny element, który został skrytykowany jako niedokładny. W jednej ze scen ojciec Freddiego opowiada mu, jak jego rodzina musiała uciekać z Zanzibaru, nie mając ze sobą żadnych bagaży. W rzeczywistości mieli oni sześć miesięcy na przeprowadzkę do nowego domu w Middlesex.

Czy zatem warto obejrzeć film Bohemian Rhapsody, znając powyższe fakty?

Choć Bohemian Rhapsody to raczej hołd, niż biografia Freddiego i Queen, na pewno zasługuje na uwagę. To cześć dla zespołu, który odmienił oblicze muzyki i człowieka, który został okrzyknięty jednym z najważniejszych wokalistów w historii. Cała dynamika obrazu opiera się na charyzmie członków Królowej – choć oczywiście najbardziej błyszczy tam Rami Malek w roli Mercurego.

Włączając Bohemian Rhapsody film online zafundujecie sobie prawdopodobnie jeden z najlepszych soundtracków w historii współczesnego kina. Poza tym – nawet, jeśli nie jest to wierna biografia – obraz oddaje na pewno charyzmę wokalisty Queen. Był to bowiem człowiek nietuzinkowy, złożony i skomplikowany jak cała muzyka tego zespołu.

Co natomiast z samym koncertem Live Aid? Występ został odwzorowany niemal identycznie w stosunku do swojego pierwowzoru, choć został trochę skrócony. Jeśli więc kochasz magię koncertowego Queen, Bohemian Rhapsody to dla ciebie pozycja obowiązkowa.

Już teraz możesz obejrzeć cały film Bohemian Rhapsody online!

Opcja Bohemian Rhapsody lektor online jest teraz dostępna dla każdego. Możesz włączyć ten tytuł już teraz, choć chyba dobrze by było, byś najpierw zastanowił się, czy masz na tyle mocne audio, by poczuć jak muzyka Queen wgniata cię w fotel lub kanapę. Jedno jest pewne – po seansie nigdy już nie spojrzysz na ten zespół jak na kolejną z grup, która po prostu weszła do mainstreamu. Królowa jest tylko jedna, można by rzec, i ta legenda na pewno prędko się nie skończy.

Bohemian Rhapsody online

Nie czekaj ani chwili dłużej, tylko włącz Bohemian Rhapsody cały film i na dwie godziny przenieś się w świat wielkiej muzyki! Możesz być pewien, że po seansie nie będziesz chciał po prostu wrócić do swojego życia, a raczej zapragniesz zapoznania się z całą dyskografią zespołu! Na co więc czekasz? Bohemian Rhapsody online można włączyć jednym kliknięciem!

(3) komentarzy

  • Tomek 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

    Takich filmów powinno być o wiele więcej! Zdecydowanie polecam, można zapoznać się z jego historią

  • kinia 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

    ciekawy

  • Ania 21 kwietnia, 2020 Odpowiedz

    Co zrobić jak film mi się długo ładuje? Muszę czekać zawsze 10 minut zanim się cały załaduje 🙁 help!!!!

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website