what going on?
950 Wyświetlenia
BabyteethOglądaj online

Babyteeth

Jun. 18, 2020 118 Min.
Twoja ocena: 0
10 2 Ocen

Zwiastun

Opis

Zobacz cały film Babyteeth w polskiej wersji językowej

Babyteeth to australijski komediodramat o dojrzewaniu, który jest jednocześnie debiutem reżyserskim Shannon Murphy opartym na scenariuszu stworzonym przez Ritę Kalnejais, który miał premierę na Festiwalu w Wenecji w 2019 roku.

Podstawą do stworzenia filmu była sztuka teatralna napisana przez autorkę scenariusza. Pozytywnie przyjęty przez krytyków, Babyteeth jest teraz dostępny w całości oraz w polskiej wersji językowej na stronie vodfilmy. Wystarczy kilka kliknięć, by zacząć seans.

Po polsku “baby teeth” to zęby mleczne – i termin ten ma odniesienie do głównej bohaterki, która wciąż posiada jeden mleczny ząb (czyli jest jeszcze dzieckiem), choć wchodząc w dorosłość, doświadczona jest bardziej niż wielu ludzi starszych od niej. Jakie ma to znaczenie dla fabuły?

Obejrzyj Babyteeth online i poznaj historię Milli i Mosesa

Poważnie chora nastolatka (tak jak w filmie Trzy kroki od siebie) zakochuje się w drobnym handlarzu narkotyków, czym niemalże doprowadza swoich rodziców do apopleksji. Co mają jednak zrobić, skoro ta miłość wywołuje w ich córce ogromne pragnienie życia? W miarę rozwoju akcji, sprawy zaczynają wymykać się stereotypom, a bohaterowie tracą moralność i kontrolę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia. Jaki najbardziej ekstremalny sposób przekraczania granic znajdzie dziewczyna?

Babyteeth 2019 cały film

Na początku wydaje się, że najbardziej jasnym elementem całego filmu będzie Moses. Już po kradzieży leków z apteczki dziewczyny można podejrzewać, że nikt nie będzie w stanie wzbudzać większych kontrowersji. Czy aby na pewno? Nonszalancja chłopaka i jego kompletny brak poszanowania jakichkolwiek norm powoduje, że Milla odzyskuje apetyt na życie, co w obliczu kolejnego nawrotu raka jest niemal jak cud. Choć jej rodzice są zrozpaczeni chłopakiem córki, w obliczu desperacji postanawiają pozwolić się jej z nim spotykać.

W Babyteeth choroba jest tylko tłem, Zęby mleczne nie są typowym kinem nowotworowym. Reżyserka sprytnie lawiruje motywem raka, unikając popularnych klisz i robiąc z problemów ze zdrowiem Milli jedynie tło fabularnych wydarzeń. Dzięki temu widz może skupić się na postaciach i ich przeżyciach. Moses zabiera wiele uwagi oglądającego, ale mimo swojej nonszalancji, to nie tylko on błyszczy na ekranie. Rodzice Milli nieprawdopodobnie odgrywają swoją desperację i narastającą rozpacz, a także roztrząsanie wszystkich tych zwykłych chwil, których nie spędzili z córką tak jak powinni. Także aktorka grająca Millę wspina się na wyżyny aktorstwa, udowadniając, że ma naprawdę ogromny talent.

Czy dostępny online Babyteeth jest tylko opowieścią o umierającej nastolatce?

Już teraz możesz obejrzeć Babyteeth za darmo i wyrobić sobie własną opinię. Prawda jest jednak taka, że już dawno żaden film o miłości chorej nastolatki nie rozszerzył perspektywy aż tak ciekawie. Jego narracja jest nienachalna i delikatna, a aktorstwo nie jest przerysowane. Na ekranie nie widać fetyszyzowania bólu czy szantażu emocjonalnego. Jest czworo ludzi i ich codzienność naznaczona widmem choroby, ale brak tu patetyzmu czy niepotrzebnych uproszczeń. Co bowiem liczy się tak naprawdę, gdy do rodziny wdziera się rak? Przede wszystkim czas. To właśnie on przecieka przez palce i często powoduje, że na życie patrzy się inaczej, a drobne gesty zyskują olbrzymie znaczenie, szczególnie jeśli są spontaniczne.

Babyteeth lektor pl to polskojęzyczna wersja filmu dostępna dla każdego widza. Czy jest to zatem obraz tylko dla nastoletnich oglądających? Absolutnie nie! To także doskonała i wzruszająca opowieść, a także obraz, który powinien być pozycją obowiązkową dla każdego rodzica. Z perspektywy Henry’ego i Anny będą oni mogli bowiem zobaczyć, jak cudownie jest móc spędzać czas ze swoim własnym dzieckiem i jakim błogosławieństwem jest zdrowie.

Cały film Babyteeth może być obejrzany online

Oglądając Babyteeth online, możesz zobaczyć go na swoim ulubionym urządzeniu. To daje ci komfort wyboru, tak bardzo doceniany przez innych widzów oglądających go w ten sposób. Wystarczy tylko kilka kliknięć by zobaczyć Babyteeth lektor online w całości!

Z jakimi uczuciami pozostawia widza film Babyteeth? Na pewno z olbrzymim wzruszeniem. To jednak nie wszystko. Po seansie bowiem każdy widz dostanie także zestaw rzeczy do przemyślenia – i w dużej mierze od tego, co widz zrobi, będzie zależeć nie tylko odbiór Babyteeth lecz może nawet podejście do życia. Można trafić bowiem na wiele filmów i bez wątpienia część z nich zmienia coś w naszych sercach i głowach, doprowadzając do rzeczy, na które normalnie byśmy nie wpadli. Babyteeth jest jednym z takich tytułów.

Rozpocznij seans Babyteeth w polskiej wersji językowej już teraz

Mimo, iż Babyteeth to debiut reżyserski, sposób filmowania i pokazania historii wydaje się bardzo dojrzały i przemyślany. Świat przedstawiony jest wizualnie spójny i wypełniony obrazami, które sprawiają wrażenie, jakby zostały złapane w locie, a kolor, światło i faktura naprawdę zwracają uwagę. Nie można nie pochwalić też samego scenariusza, który – choć wydaje się sztampową historią jakich wiele – nie skupia się na tym, co znamy z innych tego typu filmów.

Babyteeth online

“To najgorsze możliwe rodzicielstwo, jakie mogę sobie wyobrazić””- żartuje Anna, gdy ona i Henry patrzą, jak ich córka i Moses tarzają się półnago po trawniku. Czy zbliżająca się śmierć kwalifikuje się jako okoliczności łagodzące? Co można wybaczyć, a czego nie, na co pozwolić, kiedy to twoje ostatnie chwilę z osobą, którą kochasz, a która odchodzi? Babyteeth film online pomoże odpowiedzieć na wszystkie te pytania. Pamiętaj jednak o jednym – zostaniesz z tymi odpowiedziami już na zawsze.

Obejrzyj zatem Babyteeth cały film i sprawdź, co przyniesie ci ten seans. Pamiętaj także, że twój dostęp online do polskiej wersji językowej jest opcją, z której możesz skorzystać kiedy chcesz – i zawsze za darmo! Zaoszczędź i nie ruszając się z domu przygotuj się na niezwykłą podróż z Millą i Mosesem!

Tytuł oryginalny Babyteeth