what going on?
72 Wyświetlenia
AladynOglądaj online

Aladyn

May. 22, 2019 128 Min.
Twoja ocena: 0
10 1 Ocena

Zwiastun

Opis

SZYBKA REJESTRACJA

Gdzie obejrzeć cały film Aladyn 2019 online?

Aladyn miał swoją premierę w maju 2019 roku, przed premierą filmu Król Lew i Toy Story 4. Tylko pytanie, czy przypadkiem nie było tych premier za wiele, jak na jeden rok? Moim zdaniem zdecydowanie tak i wolałbym, gdyby Disney rozłożył to w czasie i jeszcze bardziej dopracował te produkcje.

Aladyn 2019 polski dubbing

Przed premierą było całkiem sporo obaw co do nowej wersji Aladyna. W szczególności chodziło o postać Dżina, w którą wcielił się Will Smith. Po raz pierwszy zobaczyliśmy go w zwiastunie w wersji niebieskiej a to spotkało się z wielką krytyką. Do tego wszystkiego doszły okładki czasopism, na których Dżin już o dziwo nie był w kolorze niebieskim. To właśnie z tego powodu ludzie kompletnie nie wiedzieli, czego oczekiwać po filmie Aladyn 2019 online. Niestety zwiastuny tej produkcji nie szczególnie zachęcały do obejrzenia produkcji.

Jeśli chodzi o wygląd Dżina to sprawa dwóch różnych kolorów wyjaśniła się dosyć szybko. W przeciwieństwie do filmu animowanego tutaj ten bohater dość często pojawia się na ekranie w ludzkiej postaci. Oczywiście fabuła to całkiem sensownie usprawiedliwia.

W filmie Aladyn 2019 dubbing dodano kilka całkowicie nowych wątków z tego względu, że klasyczna animacja była zbyt krótka, aby przerobić ją na film. Akcja byłą naprawdę dynamiczna a jednak, gdy mamy do czynienia z filmem aktorskim, to trzeba znaleźć czas na uzasadnienie pewnych rzeczy. Nie wszystko z filmie z aktorami przejdzie tak łatwo jak właśnie w formie animacji. To właśnie z tego względu długość filmu znacząco się wydłuża względem oryginału.

O czym opowiada film Aladyn dubbing pl?

Zacznę od tego, co w filmie Aladyn z 2019 roku mi się nie spodobało, a dopiero później przejdziemy do zalet. Przede wszystkim kompletnie położono postać o imieniu Dżafar. Owszem, ma swoje niecne plany, ale nie jest niczym więcej, niż standardowym czarnym charakterem. Jeśli chodzi o wizerunek, to całkowicie nie pasuje to przerysowanego stylu Disney’a. Cały film jest przerysowany, więc wypadałoby, aby Dżafar także taki był.

Aladyn 2019 cały film

Gołym okiem widać, że twórcy chcieli na siłę go uczłowieczyć i to kompletnie nie działa, bo Aladyn 2019 online jest bardzo kolorowy i rozdmuchany. Postać Dżafara najzwyczajniej blednie na tle innych bohaterów i świata przedstawionego. Aby to lepiej zobrazować, to powiem tak, im jest go więcej na ekranie, tym film jest słabszy.

Jednak do pewnego momentu Dżafar pozostaje marginalną postacią na drugim planie, a my skupiamy się na wydarzeniach związanych z Aladynem i Dżasminy, która otrzymała znacznie większą rolę, niż w oryginalnej animacji.

Kolejną rzeczą, która w mojej ocenie nie do końca jest udana to fakt, że ten film reżyserował Guy Ritchie. Ten reżyser ma swój unikalny i bardzo wyrazisty styl, którego w tym filmie zdecydowanie brakuje. Wydaje mi się, że to zmarnowanie potencjału na pokazanie ciekawych autorskich rozwiązań. W efekcie film nie ma swojego własnego charakteru, a jedynie dopowiada dość sporo do oryginału.

Czy film Aladyn 2019 korzysta z tej samej fabuły, co oryginalna animacja?

Jeżeli już mówimy o wadach w filmie Aladyn 2019 online pl, to problematyczny zdaje się cały trzeci akt. Mianowicie chodzi o to, co dzieje się z głównymi bohaterami oraz to, w jaki sposób są rozwiązywane pewne sprawy. Do tego momentu jednak byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przede wszystkim zaskoczyło mnie to, z jaką skalą podawane są utwory muzyczne, bo film Aladyn jest po prostu musicalem, więc tych utworów jest naprawdę dużo.

Aladyn 2019 dubbing

Dla niektórych z Was to może być największy problem – ten film jest musicalem. Wręcz można powiedzieć, że przechodzimy od piosenki do piosenki. Chwilami ten film bardziej przypomina Moulin Rouge i zastosowaną tam stylizację przez Baza Luhrmanna niż filmy Guya Ritchiego. Przeszkadzają mi jedynie nienaturalnie przyśpieszone ruchy postaci.

Skala niektórych numerów muzycznych jest powalająca a w szczególności dla osób, które kupują taki zamierzony kicz. Jeśli jednak tego kiczu nie kupujesz, to odbijesz się całkowicie od całego filmu i wątpię, żeby wtedy ta produkcja przypadła Ci do gustu.

Wejście księcia jest naprawdę świetnie zrealizowane. Wrażenie robi ilość statystów, paleta barw a przede wszystkim wszechobecny przepych. Może przywodzić to na myśl styl kina Bollywoodzkiego. I tu znów pojawia się problem, bo mieszają nam się kompletnie różne estetyki i style. Jednak jeśli cały film jest utrzymany w takiej konwencji, to wszystko się zgrywa.

Starożytna Persja

W tym momencie warto przejść do Dżina, który budził największe kontrowersje przed premierą całego filmu Aladyn 2019 online. Zmierzenie się z taką legendą jak Robin Williams w animowanym Aladynie to było bardzo trudne zadanie. To właśnie za sprawą Robina Williamsa wcielającego się w rolę Dżina, tak wiele osób pamięta tę animację. Wydaje mi się, że tamta rola dubbingowa całkowicie odmieniła podejście do podkładania głosu w takich filmach.

Aladyn 2019 online

Will Smith doskonale zdawał sobie sprawę z tego, z jaką legendą się mierzy i również próbował podjeść do tej postaci nieco inaczej. Jednak są sceny, w których nie pozwolono mu na własną interpretację i te sceny zdecydowanie należą do najgorszych. Większy problem pojawia się, kiedy twórcy starają się oddać ducha klasycznego Aladyna niż w momentach, kiedy Will Smith może być sobą i polegać na własnym doświadczeniu. To podejście do roli najzwyczajniej sprawdza się w tym filmie.

Największą zaletą filmu Aladyn 2019 dubbing jest obsadzenie Naomi Scott w roli Dżasminy. Jej interpretacja tej postaci jest naprawdę przekonująca i widać, że bohaterka ma o wiele większe ambicje, niż opuszczenie pałacu. Poza tym ta kobieta ma wspaniały głos i świetnie ogrywa piosenki. Naomi Scott wypada również rewelacyjnie w scenach dramatycznych ze względu na oddawane emocje.

Efekty specjalne

Kolejna kwestia to efekty specjalne, których użyto przy produkcji filmu Aladyn 2019 za darmo. Z jednej strony mamy całkiem dobrze zrobioną małpkę, tygrysa, świetny latający dywan a z drugiej strony w scenach, gdy Dżin jest niebieski, to jego twarz się trochę zniekształca. Kompletnie nie rozumiem tego pomysłu, żeby na siłę dopasować Dżina do wersji z animacji z 1992 roku. O wiele lepszym pomysłem byłoby pozostawienie Willa Smitha w oryginalnej wersji, bez sztucznie dodanych mięśni. Tymczasem ma się wrażenie, że wszystko jest właśnie sztuczne i przez to zupełnie tracimy magię kina.

Obsada:

  • Naomi Scott
  • Jasmine
  • Will Smith
  • Mena Massoud
  • Marwan Kenzari i inni.

Pomimo tego, że mamy bardzo szczegółową scenografię, a akcja rozgrywa się w rejonach pustynnych, to kostiumy bohaterów są zupełnie czyste. Zdecydowanie brakuje piasku, brudu i potu, który w rzeczywistości byłby nieunikniony. Niestety przez takie elementy nie mamy ani odrobiny realizmu, który przydałby się do skontrastowania kolorowych scen.

Napisz komentarz

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published
Website